Kategorie

W Woli Duckiej powstają przedszkole gminne i świetlica. W jednym budynku znajdzie się miejsce dla najmłodszych dzieci w gminie, a także dla mieszkańców Woli Duckiej, którzy ze świetlicy będą mogli korzystać przez cały tydzień. Pod koniec tygodnia ruszy budowa stropu, a potem pierwszego piętra. Wykonawca inwestycji pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 06.00 – 18.00. Prace przebiegają już bez przeszkód, mimo że mróz na początku tego roku, a potem roztopy były dużym utrudnieniem przy powstawaniu fundamentów.

W Gliniance i Zakręcie trwają prace przy budowie nowych skrzydeł. W Gliniance dodatkowo stawiane są ściany hali sportowej. W Zakręcie montowane są okna. Budynki będą funkcjonować od września 2018 r., a z informacji uzyskanych od partnera PPP, konsorcjum firm Siemens Sp. z o.o., WARBUD S.A., Siemens Finance Sp. z o.o. oraz WARBUD PPP6 Sp. z o.o, wynika, że jeśli pogoda dopisze, prace zakończone zostaną w przewidzianym w umowie terminie.

Przypomnijmy, że ta największa w historii naszej gminy inwestycja warta jest 70 mln zł. W jej ramach zmodernizowaliśmy budynki gimnazjum w Gliniance i w Wiązownie, na co otrzymaliśmy dofinansowanie zewnętrzne w kwocie 4,22 mln zł. Wszystkie obiekty w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego zostaną wyposażone w nowoczesne systemy grzewcze. Modernizacji poddane zostaną systemy instalacji elektrycznej i sanitarnej, gdzie zastosowanie znajdą odnawialne źródła energii. Budynki będą ocieplone w taki sposób, by zmniejszyć zużycie energii potrzebnej do ich ogrzania. To po pierwsze znacznie obniży koszty utrzymania budynków (zaoszczędzone pieniądze pozwolą spłacać miesięczne raty), a po drugie pozwoli zmniejszyć ilość CO2, który emitowany jest do atmosfery.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z placów budów (w kolejności: Wola Ducka, szkoła podstawowa w Gliniance, szkoła w Zakręcie)

Nad realizacją inwestycji czuwają pracownicy Wydziału Inwestycji Urzędu Gminy Wiązowna.

[urzednik_online mail=”e.kowalska@wiazowna.pl”]