Kategorie

Uczniowie naszej szkoły brali udział w I Gminnej Spartakiadzie dla dzieci klas 0-3, która odbyła się 10 maja 2016r. Szkoła w Zakręcie zajęła pierwsze miejsce wśród szkół gminy Wiązowna. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci i nauczycieli wychowania fizycznego – Artura Mroczka i Kamila Sitka osiągnęliśmy tak znaczący sukces.

Spartakiada rozpoczęła się od wniesienia ognia i zapalenia znicza olimpijskiego  przez przedstawicieli zawodników. Naszą reprezentantką była Amelia Sarapata z klasy III. Następnie  dzieci w zespołach rywalizowały w wybranych konkurencjach: sztafety, rzut piłką lekarską, sztafeta w workach, skok w dal, slalom, bieg przez płotki. Tradycyjnie emocji nie zabrakło w żadnej z rozgrywanych konkurencji. Nasi młodzi sportowcy wykazali się dużym zaangażowaniem, ambicją oraz umiejętnością przestrzegania zasad fair play.
Bieg przez płotki oceniany był indywidualnie. Nasi uczniowie byli wśród najlepszych zawodników. I miejsce w kategorii  chłopców zajął Patryk Pawlak z klasy III, II miejsce w kategorii dziewczynek zajęła Kinga Sędek z klasy II a.
Cała drużyna otrzymała złote medale, dyplomy, sprzęt sportowy oraz puchar I Gminnej Spartakiady dla dzieci  klas 0-3.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Krystyna Wroniewicz  – nauczyciel Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Zakręcie