Kategorie

W Emowie już czysto!

Trzeba było dwóch dni pracy 10 pracowników, żeby uporać się z tym, co ktoś wyrzucił przy tzw. „czerwonej drodze” w Emowie. To była jedna z największych tego typu akcji w naszej gminie od kilku miesięcy. Na wysypisko trafiło kilka ton odpadów, m.in. porozbiórkowe, budowlane oraz części samochodowe. Efekt sprzątania widać gołym okiem.

Koszty uprzątnięcia lasu ponieśli wszyscy mieszkańcy gminy. Zapłaciliśmy za to razem z naszego wspólnego budżetu.

Takich akcji mamy kilkanaście w roku. Wysypiska szybko się rozrastają. Jeden wyrzucony przez kogoś worek ze śmieciami jest usprawiedliwieniem dla innych ludzi, by dorzucić swoje śmieci. Jedna wyrzucona opona w kilka dni „przyciąga” kolejne. Dlatego prosimy Cię o wyjątkową czujność i szybkie reagowanie. Zawiadom nas natychmiast, gdy w Twojej okolicy pojawi się dzikie wysypisko śmieci. Nie czekaj, bo z każdym dniem będzie ich więcej, a koszt ich uprzątnięcia będzie szybko rósł. Jeśli masz przy sobie telefon z GPS-em – sprawdź współrzędne. Będzie nam łatwiej odnaleźć wysypisko.

Wydział Ochrony Środowiska
tel. 22 512 58 24
tel. interwencyjny: 661 969 850
mail: j.iwanska@wiazowna.pl
[urzednik_online mail=”
j.iwanska@wiazowna.pl„]

Czekamy na zgłoszenia!

Więcej informacji na temat kłopotliwych śmieci, punktów zbiórki i terminach odbioru znajdziesz na naszej podstronie poświęconej właśnie śmieciom.