Kategorie
zdrowiej z biblioteką

Ośrodek Zdrowia w Wiązownie po raz kolejny zorganizował „Piknik dla Zdrowia”, w tym roku w poszerzonej formule, bo wraz z partnerami: Klubem Karmiących Mam, Gminnym Centrum Wolontariatu, Biblioteką Publiczną Gminy Wiązowna, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wiązownie oraz „Stacją Muzeum” pod hasłem „Pociąg do Zdrowia”. Organizatorzy zapewnili: bezpłatne badania w kierunku osteoporozy, poziomu cukru, cholesterolu, słuchu, ciśnienia. Odbyło się również wiele konsultacji okulistycznych, dietetycznych, stomatologicznych, fizjoterapeutycznych.

Stoisko promocyjne przygotowane było również przez Renatę Grandys, przedstawicielkę „Klubu Karmiących Mam”, z którą można było porozmawiać o naturalnym karmieniu oraz skorzystać z materiałów edukacyjnych. Było również wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych m.in.: pogotowie czytelnicze, na którym prezentowaliśmy nowości wydawnicze z dziedziny zdrowia, zdrowego stylu życia, wydawnictwa gminne i biblioteczne oraz prowadziliśmy kiermasz książek używanych. Przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz „Stacją Muzeum” niestrudzenie promowaliśmy czytelnictwo, nawiązując prezentowanym księgozbiorem do tematów kolejnictwa. Niezastąpiony okazał się również słynny wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”, na podstawie którego dzieci pod nadzorem instruktora GOK-u wykonały lokomotywę z kartonów.

Podczas pikniku Stacja Muzeum prezentowała wystawę organizowaną w ramach projektu „Wagon kultury” przygotowaną przez Stację Muzeum. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć Wolontariuszy z Gminnego Centrum Wolontariatu z Radiówka, którzy w bardzo twórczy i kreatywny sposób wprowadzili wszystkich w klimat jesieni. Sobotnie wydarzenie było okazją do promowania zdrowego trybu życia, profilaktyki prozdrowotnej oraz edukacji w zakresie zdrowia wśród mieszkańców naszej gminy. Stanowiło również świetną okoliczność do promocji kultury i czytelnictwa, bo przecież książka jest dobra na wszystko.

info z tukontakt@wiazowna.pl
Marzena Kopka