Kategorie

20 grudnia radni będą zajmowali się przede wszystkim projektem uchwały budżetowej na 2017 rok. Na przyszły rok zaplanowane zostało rozpoczęcie dużych inwestycji. M. in termomodernizacja szkół, remonty dróg powiatowych i gminnych. Wiele z tych inwestycji będziemy mogli przeprowadzić dzięki dofinansowaniom zewnętrznym, które udało się uzyskać w 2016 roku. W budżecie naszej gminy jest więcej pieniędzy także dlatego, że rosną wpływy z podatków PIT i Cit (wzrost o 19 %). Cieszy fakt, że coraz większa grupa naszych mieszkańców decyduje się płacić te podatki na terenie naszej gminy.

 Radni będą też głosowali nad Programem Ochrony Środowiska dla Gminy Wiązowna. Dokument wyznaczy nowe kierunki i priorytety w ochronie środowiska na najbliższe lata. 

 Radni zajmą się także programem profilaktyki alkoholowej. Pieniądze na jego realizację pochodzą z opłat za sprzedaż alkoholu na terenie gminy.

 Jak zwykle zapraszamy Państwa do sali konferencyjnej Urzędu Gminy. Sesja Rady rozpoczyna się o godz. 16.15,  jest otwarta dla mieszkańców. Pod tekstem znajdą Państwo porządek obrad.