Kategorie

Już niedługo zacznie się wiosenny okres wyjątkowej aktywności naszych psów. To trudny czas dla ich właścicieli. Psy, wiedzione instynktem, bywają nieprzewidywalne.
Zwierzęta uciekają z posesji, gotowe są podkopać się pod ogrodzeniem czy wręcz zniszczyć je tylko po to, by zbliżyć się do suki w rui. Z drugiej strony właściciele suk niejednokrotnie na swoich posesjach muszą „walczyć” z obcymi psami, które na kilka dni gotowe są tam zamieszkać. W tym okresie częstym widokiem w naszej okolicy są całe watahy psów uganiających się za sukami. Pobudzone zwierzęta, konkurujące ze sobą, bywają niebezpieczne i dla siebie, i dla ludzi.

Dlatego apelujemy, by w tym szczególnym czasie wyjątkowo ich pilnować. Nasza czujność to ich bezpieczeństwo. Warto o to zadbać! Gmina Wiązowna od ponad roku prowadzi program dopłat do sterylizacji zwierząt domowych. To zabezpiecza przed niepożądanymi ciążami u zwierząt i kłopotem z wychowaniem ich licznego potomstwa. Więcej informacji znajdą Państwo pod numerem telefonu 22 512 5 826, kom. 605 874 227 w Wydziale Środowiska i Nieruchomości Urzędu Gminy Wiązowna.