Kategorie

XI Piknik Integracyjny „Wspólne Więzi 2018” już za nami. Kolejny raz na terenach WTZ przy Stowarzyszeniu „Jesteśmy! i Domu Społecznego im. Jadwigi Małgorzaty Żak licznie przybyli goście uczestniczyli w imprezie dedykowanej osobom niepełnosprawnym. Tradycyjnie w programie znalazły się występy osób z niepełnosprawnością oraz dzieci z wiązowskich przedszkoli i szkół. Serdecznie dziękujemy nauczycielom i dzieciom ze Stumilowego Lasu oraz z Misia Uszatka. Dziękujemy nauczycielom i uczniom ze Szkoły Podstawowej w Wiązownie oraz Szkolnego Koła Teatralnego Nudzimisie z Malcanowa. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i dziadkom. Za piękne występy dzieci otrzymały od organizatorów pamiątkowe dyplomy oraz lody podarowane przez Firmę Grycan i czekolady podarowane przez Firmę Chocomoco. Po raz pierwszy na Pikniku swoje talenty wokalne zaprezentowały uczestniczki ŚDS Radiówek.

Grupa Muzyczna ACTIV grała nam za darmo i przy współpracy z DJ Brothers zapewniała nagłośnienie. Firma Hops pana Karola Wiącka przygotowała rozrywkę najmłodszym gościom instalując dmuchańce i eurobungy. Po Pikniku pan Karol wspomógł finansowo nasz wyjazd na Mazury. Zainteresowaniem gości cieszyły się stoiska tematyczne: warsztat plastyczny oraz balonowe czary mary pod kierunkiem pani Agnieszki Rak, pokaz baniek w wykonaniu naszego konferansjera Artura Dąbrowskiego, malowanie buziaków pod kierunkiem pani Krystyny Motyki z udziałem wolontariuszy z Centrum Wolontariatu w Radiówku oraz Klubu Wolontariuszy ze szkoły nr 385 w Warszawie Wesołej, warkoczyki i koloryzacja włosów dla dzieci panie Ewa Gorzkowska i Iwona Błogowska z wolontariuszkami. Zebrane środki pani Ewa w całości przeznaczyła na dofinansowanie wyjazdu podopiecznych Stowarzyszenia do Pasymia (już byliśmy, foto relacja wkrótce na naszej stronie). Otwocki Medyk zapraszał na pomiary ciśnienia, masaże, porady rehabilitacyjne oraz profilaktykę raka sutka.

Jak zwykle wielkim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa i losowanie super fanta – kolacji w Hotelu Brant ufundowanej przez pana Jakuba Wesołowskiego. Dzięki licznym darczyńcom w opinii gości wszystkie fanty były super. Także dzięki sponsorom wszyscy mieli zapewnione po bardzo przystępnych cenach (osoby z niepełnosprawnością tradycyjnie za darmo) doskonałe potrawy z grilla, domowe ciasta oraz darmowe kanapki ze smalcem, małosolne ogórki i napoje. Za liczną obecność dziękujemy osobom z niepełnosprawnością szczególnie przyjaciołom z WTZ w Otwocku i Michalinie. Dziękujemy panu wójtowi Januszowi Budnemu oraz wszystkim, którzy byli tego dnia z nami i opatrzności za piękną pogodę. Lista sponsorów, darczyńców i wolontariuszy oraz obszerna foto relacja na naszej stronie www.wtzjestesmy.pl Zapraszamy na stronę i za rok.

info z tukontakt@wiazowna.pl
W. Burtkiewicz