Kategorie

W czwartek, 1 czerwca na stadionie lekkoatletycznym przy szkole podstawowej w Gliniance  odbyły się X  finałowe zawody  Glinieckich Regionalnych Czwartków Lekkoatletycznych. Zawody są zwieńczeniem rywalizacji lekkoatletów z roczników 2004 – 2006, która trwała od września 2016 roku do czerwca br.  W całym cyklu zawodów wzięło udział w sumie około 450 dzieci z regionu w tym niemal 200 dzieci z gminy Wiązowna.

Do zawodów stanęło 12 reprezentacji szkół oraz klubów w regionie. Klasyfikację generalną wygrał UKS Smoki Glinianka, na drugim miejscu podium sklasyfikowano reprezentację szkoły podstawowej w Celestynowie, III miejsce zajął UKS Herkules Sulejówek. Na finale rozdano 108 kompletów medali oraz nagród w postaci pucharów dla zwycięskich reprezentacji i statuetek dla lekkoatletów z największą liczbą punktów. Oboje to reprezentanci UKS Smoki Sandra Paduch w skoku wzwyż, która zgromadziła 726 punktów oraz skoczek w dal Mateusz Jacak, który zgromadził na swoim koncie 717 punktów.

Niemal pięćdziesięciu reprezentantów czwartków glinieckich wystartuje w finale ogólnopolskim w Łodzi w dniach 17-18 czerwca br. Szczególne podziękowania należą się tym wszystkim, którzy w sposób aktywny włączyli się w realizację tego przedsięwzięcia tj. dyrekcji  oraz nauczycielom  szkoły podstawowej w Gliniance, a także pracownikom niepedagogicznym. Wsparcie finansowe otrzymaliśmy od Gminy Wiązowna oraz Fundacji Banku Zachodniego WBK.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Krzysztof Ślusarczyk