Kategorie

Od nas wszystkich zależy, czy dostaniemy wsparcie

Gmina Wiązowna przystąpiła do opracowania „Planu gospodarki niskoemisyjnej”. Ten plan ma pomóc mieszkańcom gminy w ograniczeniu emisji CO2. Żeby produkować mniej dwutlenku węgla i mniej zanieczyszczać środowisko, niektórzy z nas mogą docieplić swoje domy, przez co będą zużywać mniej energii na ich ogrzanie. Inni mogą zamontować kolektory słoneczne, jeszcze inni mogą wymienić swoje piece  na nowocześniejsze i przyjaźniejsze dla środowiska. To pozwala oszczędzać pieniądze, ale takie inwestycje są drogie.

„Plan gospodarki niskoemisyjnej Gminy Wiązowna” powstaje po to, by mieszkańcy mogli zapłacić mniej. Bowiem gminy, które stworzą plany, będą mogły wspierać mieszkańców w ubieganiu się o dofinansowanie takich inwestycji przez Unię Europejską. Te plany będą również konieczne przy składaniu wniosków na dofinansowanie np. termomodernizacji budynków należących do gminy. Jednym z podstawowych elementów tworzonego planu jest szczegółowa ankieta, którą powinno wypełnić  jak najwięcej mieszkańców. Bez tej ankiety nie da się stworzyć planu, a tym samym – potem zdobywać dofinansowań. Dlatego w interesie nas wszystkich jest to, by ją wypełnić.  W wersji papierowej dostarczana jest do domów. Trzeba ją uzupełnić i złożyć w urzędzie. Jeszcze prościej, bez wychodzenia z domu, można to zrobić online. To trwa tylko chwilę!

W sierpniu do Państwa domów zapukają ankieterzy, którzy zadadzą te same pytania, które zawarte są w ankiecie. Chodzi o to, by mogli w niej wziąć udział także mieszkańcy, którzy nie korzystają z Internetu. Ankieterzy będą mieli przy sobie upoważnienia wydanie przez urząd. Wzór upoważnienia znajduje się pod tekstem. Osoby, które wypełnią ankietę online nie muszą odpowiadać drugi raz. Prosimy o współpracę z ankieterami.

stopka