Kategorie

Gminne Przedszkole w Zakręcie gościło Pana Łukasza Wierzbickiego – znanego pisarza, podróżnika, autora znakomitych książek dla dzieci. Autor zaprezentował naszym przedszkolakom w sposób niezmiernie ciekawy i fascynujący wspaniałe przygody bohaterów swoich książek, m.in.: dzielnego Kazika, który w latach 30-tych XX w. przemierzył Afrykę rowerem („Afryka Kazika” Wyd. Bis, 2016), Dziadka Niedźwiadka – przyjaciela polskich żołnierzy z Armii Andersa, z którymi przebył szlak bojowy i brał udział w bitwie o Monte Casino („Dziadek Niedźwiadek” Wyd. Pointa, 2016).

Największą niespodzianką dla dzieci była wypromowana w marcu br. najnowsza książka Łukasza Wierzbickiego „Ocean to pikuś” (Wyd. Łukasz Wierzbicki, 2018). Autor relacjonuje wyprawę Aleksandra Doby, który jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent.

Dzieci zaciekawione opowieściami Pana Łukasza Wierzbickiego, zapatrzone w jego barwne prezentacje miały okazję przenieść się w świat wspaniałej i niezapomnianej przygody. Podczas spotkania była możliwość uzyskania osobistej dedykacji od autora książek.

info z tukontakt@wiazowna.pl
Joanna Wasiak