Kategorie

W czwartek, 20 kwietnia br. rozpoczęliśmy rundę wiosenną Regionalnych Glinieckich Czwartków Lekkoatletycznych. Mimo chłodnej aury przybyły na nasz stadion reprezentacje dziewięciu szkół podstawowych z regionu. Po uroczystym powitaniu wszystkich uczestników krótki instruktarz uczestnikom przekazał kierownik i spiker naszych czwartków Zenon Kwiatkowski.

Dzieci rywalizowały na bieżni, skoczniach oraz rzutni. Mimo chłodu, lecz w promieniach słońca uśmiechy gościły na ustach młodych lekkoatletów. Padały rekordy życiowe. Nie zabrakło rekordowych rezultatów zwłaszcza w skokach. Najlepszy wynik w skoku w dal 530cm uzyskał Mateusz Jacak. Jest to  nowy rekord Regionalnych Czwartków w Gliniance.

Bardzo dobrze wypadli uczniowie ze szkoły Podstawowej w Gliniance stając wielokrotnie na najwyższym stopniu podium w konkurencjach technicznych. Przed nami jeszcze 5 zawodów tego cyklu z uroczystym finałem 01.06.2017. Oby tylko dopisała aura, bo zapału zawodnikom i organizatorom nie zabraknie. Na podstawie wyników finałowych organizator ustali reprezentację glinieckich czwartków na Grand Prix Polski w Łodzi  16-18.06.2017r.

Należy podkreślić, że impreza nie mogła by się odbyć bez wsparcia Urzędu Gminy Wiązowna, który przekazał dotację na ten cel w wysokości 6400 zł. Informujemy również, że UKS Smoki brał udział w konkursie „Bank Młodych Mistrzów Sportu” realizowanego przez fundację Banku Zachodniego WBK. Spośród 486 wniosków, które napłynęły do fundacji 60 podmiotów otrzymało dofinansowanie, w tym również nasz klub. Z tego źródła Regionalne Czwartki Lekkoatletyczne w Gliniance otrzymały wsparcie w wysokości 5000 zł.  Darczyńcom w imieniu młodych sportowców serdecznie dziękujemy. Oprawą fotograficzną na zawodach zajmował się uczeń kl. 6a Mikołaj Furga.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Krzysztof Ślusarczyk