Kategorie

Wigilia Samorządowa to tradycja od kilku lat kultywowana przez nasz samorząd. W tym dniu samorządowcy, radni, sołtysi, komendanci i przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy placówek oświatowych, przedstawiciele firm, instytucji i organizacji pozarządowych spotykają się razem, by podzielić się opłatkiem, wspólnie wysłuchać kolęd i złożyć sobie świąteczno-noworoczne życzenia. Takie spotkanie w miniony wtorek (20 grudnia) odbyło się w Sali Raj w Dziechcińcu.

Po raz pierwszy na spotkaniu wigilijnym spotkało się pięciu wójtów Gminy Wiązowna. Udowodnili, że pomimo, iż różnią się sposobem myślenia o samorządzie, zarządzaniem urzędem, funkcjonowanie wiązowskiego samorządu jest dla nich wielką wartością, która łączy ponad różnicami.

Swoim występem wigilijny wieczór uświetnił chór pod opieką Grażyny Kilbach. Mogliśmy wsłuchiwać się w piękne, polskie kolędy, ale nie tylko. Po przepięknej i wzruszającej części artystycznej wszyscy połamali się opłatkiem, złożyli sobie świąteczne życzenia i zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej.