Kategorie

We wtorek, 23 maja 2017 r. na mini stadionie Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance odbyła się II Gminna Spartakiada Sportowa kl. I –III pod patronatem Wójta Gminy Wiązowna. Uroczystego otwarcia imprezy z ceremoniałem olimpijskim dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej w Gliniance Teresa Bąk.

W inaugurującym biegu przedstawiciele uczestniczących szkół przekazywali sobie płonącą pochodnię, którą zapalono znicz olimpijski.  W spartakiadzie wzięły udział 4 szkoły z terenu gminy Wiązowna: Zespół Szkolno-Gminny w Zakręcie, Zespół Szkolno-Gminny w Wiązownie, Szkoła Podstawowa w Malcanowie, Szkoła Podstawowa w Gliniance.

Przy dźwiękach muzyki drużyny przemaszerowały po płycie boiska, prezentując swoje stroje i logo szkół, a następnie uczeń ze szkoły w Gliniance w imieniu wszystkich zawodników odczytał tekst uroczystego ślubowania. W dalszej części spotkania dyrektor Teresa Bąk powitała przybyłych gości. Swoją obecnością zaszczyciła nas dyrektor Oświaty Gminnej Dorota Maria Kanabus – Prokop, która przekazała życzenia sukcesów w imieniu Wójta Gminy Wiązowna pana Janusz Budnego. Jednym z sędziów był emerytowany nauczyciel wychowania fizycznego Zenon Kwiatkowski.

Po przemówieniach gości Krzysztof Ślusarczyk przedstawił przebieg imprezy i omówił konkurencje sportowe. Przy aplauzie zgromadzonej publiczności przystąpiono do rywalizacji w 8 konkurencjach. Po wyrównanej walce i sportowej rywalizacji komisja sędziowska przyznała następujące miejsca:
I miejsce – Zespołowi Szkolno-Gimnazjalnemu w Zakręcie,
II miejsce –  Zespołowi Szkolno-Gimnazjalnemu w Wiązownie,
III miejsce –  Szkole Podstawowej w Gliniance,
IV miejsce –  Szkole Podstawowej w Malcanowie.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, szkoły – puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy Wiązowna. Dzięki sponsorowi –  firmie „Grycan” wszystkie dzieci obecne na imprezie zostały obdarowane pysznymi lodami. Rada Rodziców przy SP w Gliniance aktywnie włączyła się w organizację stoiska z ciastem i herbatą.

Składamy serdeczne podziękowania:
– Urzędowi Gminy Wiązowny za nagrody, medale i puchary oraz gadżety do kibicowania,
– Firmie  Grycan za ufundowanie lodów ,
– Rodzicom za przygotowanie poczęstunku,
– Nauczycielom i opiekunom drużyn za ich przygotowanie,
– Paniom pielęgniarkom: Iwonie Kazmierowicz, Alicji Rafał za opiekę medyczną,
– Panu Borysowi Piotrowskiemu za oprawę muzyczną,
– Panom Krzysztofowi Ślusarczykowi i Zenonowi Kwiatkowskiemu za pomoc w organizacji spartakiady.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Barbara Bieniek,Maria Wójtowicz