Kategorie

Nie skończyliśmy jeszcze montażu tego ogrodzenia, a już komuś zaczęło przeszkadzać.

Nowe ogrodzenie Parku Centrum w Wiązownie zostało już zniszczone. Ktoś zadał sobie sporo trudu, poprzecinał metalową siatkę w kilku miejscach i uszkodził furtkę. Koszt naprawy ogrodzenia, którego nie zdążyliśmy jeszcze skończyć, wyniesie 1400 zł. Za te pieniądze można by np. ufundować stypendium dla najlepszego ucznia, albo odświeżyć którąś z wiejskich świetlic czy wreszcie, wiosną, obsadzić roślinami Park Centrum, który małymi krokami powstaje od kilku lat.

Kilka dni temu komuś zaczęła również przeszkadzać wystawa plenerowa, którą otwarliśmy latem przed urzędem. Archiwalne zdjęcia z naszej gminy tak bardzo rozdrażniły któregoś z przechodniów, że postanowił wyładować na nich swoją złość. Efekty można „podziwiać” na zdjęciach nad tekstem.

I jeszcze jedno. Wiejskie tablice ogłoszeniowe to ważna metoda komunikacji z mieszkańcami. Niestety, od pewnego czasu zauważamy, że z dziwną regularnością z tablic w miejscowościach na północy gminy znikają ogłoszenia wieszane przez sołtysów, radnych i urzędników Urzędu Gminy.

Nie będziemy używali wielkich słów. Nie będziemy mówili o wandalach i konieczności montowania monitoringu. Uważamy, że to zwykła ludzka głupota. Niestety płacimy za nią wszyscy ze wspólnego budżetu. Ale głupota nielicznych nie powstrzyma nas przed zmienianiem przestrzeni, z której korzysta wielu.