Kategorie

W dniach 23 – 26.11.2017 w Legnicy odbył się finał XXXlll Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży, w którym uczeń szkoły w Wiązownie zmierzył się z 30 rywalami z całego kraju i zajął drugie miejsce. Otrzymał też nagrodę specjalną za propagowanie tematyki regionalno-patriotycznej, przyznaną przez prezesa Stowarzyszenia Schronisk Młodzieżowych.

Sześcioosobowe jury oceniało wystąpienia krasomówców biorąc pod uwagę dykcję, intonację, kontakt ze słuchaczami, emisję głosu i prezentację.
Po pierwszych przesłuchaniach do finałowej piątki zakwalifikowały się dwie osoby z wynikiem 10 punktów i trzy osoby z wynikiem 9,66 punktów, wśród których znalazł się nasz reprezentant.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, o czym świadczy ostateczna różnica w punktacji między laureatami pierwszego i drugiego miejsca, która wynosi 0,16 pkt.
Warto podkreślić, że mimo emocji towarzyszących zmaganiom konkursowym wśród uczestników i opiekunów panowała bardzo życzliwa atmosfera. Organizatorzy, czyli Oddział PTTK w Legnicy i władze samorządowe tego miasta, zapewnili wszystkim gościom wiele atrakcji m.in. warsztaty krasomówcze, wycieczkę do Jawora z koncertem organowym w Kościele Pokoju, wyjście do kina, zwiedzanie Legnicy i Wrocławia wraz ze słynną Panoramą Racławicką.
Udział w tym konkursie był wspaniałą przygodą zarówno dla uczestników jak również dla ich opiekunów. Zachęcamy do zapoznania się z pracami naszego wicemistrza.

info z tukontakt@wiazowna.pl
Bogumiła Majewska, Fot. Facebook PTTK Legnica