Kategorie

Międzynarodowy konkurs na plakat Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony "Raport z Auschwitz"

Krakowska Fundacja „Gdzie” ogłosiła Międzynarodowy konkurs na plakat  – „Rotmistrz Pilecki – Bohater Niezwyciężony „Raport z Auschwitz ” .

Prace – oryginalne i wcześniej niepublikowane – można nadsyłać do 30 września na adres Biuro Fundacji „Gdzie”, ul. Parkingowa 18a, 05-462 Wiązowna. Wszystkie prace konkursowe oceniane będą w Wiązownie w dniach 7-9 października przez jury, któremu przewodniczył będzie wybity grafik prof. Rosław Szaybo. Zasiądą w nim także: podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej prof. Wojciech Fałkowski, dyrektor Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka J. Piłsudskiego dr Jan Tarczyński, historyk sztuki Wojciech Boberski, właściciel Galerii Plakatu w Krakowie Krzysztof Dydo, artyści: Piotr Młodożeniec, Herbert Knops, Wojciech Korkuć, Wiesław Wałkuski oraz prawnuk Rotmistrza Witolda Pileckiego Krzysztof Kosior i przedstawicielka organizatora Małgorzata Kupiszewska.
Konkurs ma charakter otwarty. Mogą w nim wziąć udział: studenci uczelni i wydziałów artystycznych, artyści plastycy, projektanci graficzni, osoby zajmujące się projektowaniem reklamowym w Polsce i za granicą. Każdy uczestnik może nadesłać 3 projekty.

Na plakacie musi być umieszczony napis: „Witold Pilecki 13.05.1901 – 25.05.1948”. W przypadku przesłania przez jednego autora kilku prac, każdą z nich należy oznaczyć innym godłem.
Zwycięzcy otrzymają nagrody Ministra Obrony Narodowej i Fundacji PZU. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie projektu www.rtmpilecki.com.pl, w zakładce „konkursy”.
Wręczenie nagród nastąpi 19 listopada w Warszawie podczas Ogólnopolskiej Konferencji Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony.

W ramach tego projektu ogłoszono także konkursy: historyczny, adresowany do studentów kierunków humanistycznych, literacki dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz turniej piłkarski dla dzieci z rocznika 2009.

Uczniowie szkół gimnazjalnych z powiatu otwockiego wezmą udział w konkursie wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Konkurs ten odbędzie się 18 października na terenie gminy Wiązowna, w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Gliniance.

Fundacja GDZIE we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Wiązowna organizuje Powiatowy Konkurs Plastyczny „Rotmistrz Pilecki oczami dziecka” pod patronatem honorowym Wójta Gminy Wiązowna. To jeden z elementów Projektu Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony. Inicjatorką pomysłu jest polonistka Małgorzata Kupiszewska. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów w wieku 6-12 lat, podzielony został na dwie kategorie: I 6-8 lat, II 9-12lat.

Konkurs trwa od 21 września do 25 października. Wręczenie nagród odbędzie się 11 listopada br. o godz. 18.00 podczas uroczystości ku czci Rotmistrza Witolda Pileckiego w „Zajeździe u Mikulskich” w Wiązownie.