Kategorie

18 czerwca, na imprezie pod nazwą Piknik Rodzinny „WiązLove”, na placu za budynkiem Straży Pożarnej bawiły się tłumy. Wspólna zabawa rozpoczęła się o godzinie 13:00. Jako pierwsze zaprezentowały się podopieczne Anny Chwalczuk – tancerki Gminnego Ośrodka Kultury. Było pokazy solo, duety i formacje. Żywiołowe pokazy tańca przeplatano występami wokalnymi uczniów z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Wiązownie. Każda gminna szkoła miała swoje „pięć minut”. Program artystyczny przygotowany przez uczniów był bogaty i zróżnicowany: pokazy taneczne, wokalne, muzyczne, a nawet teatralne. Niezwykle piękne stroje i ludowe motywy taneczne zaprezentowali uczniowie z Glinianki. Po występie Chóru Mienia River jeszcze długo wiele osób nuciło „manamanammm”. Rockowo-bluesowy występ zaprezentowali: Roman Sadowski wraz z podopieczną Dominiką Wieczorkowską.

Uczestnicy pikniku roztańczeni i rozbawieni za sprawą występu Kabaretu Kałamasz – czyli Ranczo-Ławeczka, razem z serialowym Pietrkiem, w którego rolę  genialnie wciela się Piotr Pręgowski, huśtali się w rytm muzyki. Wiązowska publiczność brała czynny udział w występie. Muzyczne gwiazdy wieczoru również nie zawiodły. Zespół Horyzont, niezwykle charyzmatyczny, zyskał całą rzeszę wiązowskich fanek. Muzycy po koncercie rozdawali autografy, podpisywali płyty i fotografie. Utwór „Zakręć mnie” zespołu SAMI, śpiewali prawie wszyscy! Gwiazda wieczoru ściągnęła na plac najliczniejszą grupę odbiorców. Śmiało można rzecz, że plac wypełniony był w całości! CLEO, bo o niej mowa, zapowiedziana przez wójta Janusza Budnego i konferansjera Mariana Dachniewskiego dała genialny koncert. Męska część publiczności szczególnie oklaskiwała towarzyszące wokalistce tancerki. Wieczór został zwieńczony niezwykłym pokazem fajerwerków. Motyw muzyczny z filmu „Piraci z Karaibów” idealnie komponował się z szalejącą paletą barw rozbłyskających na niebie.

Piknik WiązLove to nie tylko scena i to co na niej się działo. W tym dniu scenografię tworzył cały plac i  wszystkie zagwarantowane atrakcje. Stoiska promocyjno-informacyjne przyciągały uwagę uczestników. Atrakcje dla dzieci przeważały, ale dorośli znaleźli również coś dla siebie. Strefa relaksu, zabawy i ogrom atrakcji przygotowanych przez pracowników Urzędu Gminy, szkoły, przedszkola, instytucje i stowarzyszenia działające na terenie gminy przyciągały wszystkich uczestników pikniku. Grupa ratowników medycznych także przygotowała ciekawą propozycję  – punkt nauki pierwszej pomocy przedmedycznej, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Szachy plenerowe i stoiska szachowe gromadziły liczne grono graczy, zaś harcerze zadbali zarówno o bezpieczeństwo na parkingach jak również o dobrą zabawę z najmłodszymi.

Wydarzeniem towarzyszącym piknikowi był I Wiązowski Jarmark Artystów, Rękodzielników i Zdrowej Żywności, który odbywał się na zamkniętym odcinku ul. Kościelnej. Do udziału zaproszeni zostali m.in. malarze, rzeźbiarze, ceramicy, artyści ludowi, krawcy, rękodzielnicy z wyrobami z filcu, haftem, biżuterią, zabawkami. Producenci i sprzedawcy zdrowej żywności, oferujący: sery, miody, przyprawy, pieczywo, konfitury, a także wytwórcy innych naturalnych produktów takich jak naturalne kosmetyki, pościel wełniana, poduszki z łuską gryki, donice kamienne. Idąc na plac można było podziwiać ponad 40 straganów.

Dla dorosłych przygotowano jeszcze jedną atrakcję – na placu odbyła się prapremiera lokalnego piwa. Nowe lokalne piwa prezentowane po raz pierwszy to: Otwockie Letniskowe, Rzemieślnicze Józefowskie i Świderskie. Nowy złoty trunek zapewne zyska wielu fanów.
WiązLove to kulturalny punkt wpisany w mapę Wiązowny. Podczas pikniku dodatkowymi atrakcjami były dwie wyjątkowe wystawy. W Galerii Więzy (ul. Lubelska 29) „Ciekawi ludzie są wśród nas” –  prace i zbiory mieszkańców Gminy Wiązowna i o mieszkańcach i działaczach terenu naszej gminy. Galeria była czynna w dniu pikniku wyjątkowo dłużej. Druga wystawa to prace artystów z Tajlandii, którzy odwiedzili Gminę Wiązowna w dniach 2- 6 czerwca 2016r. Obrazy powstałe podczas otwartego polsko – tajskiego pleneru malarskiego w Woli Karczewskiej, 5 czerwca 2016r., zostały zaprezentowane w sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie.
Mieszkańcy Gminy Wiązowna swoją postawą i obecności pokazali, że kochają swoją gminę i dobrą zabawę przy dobrej muzyce! WiązLove!