Kategorie

8 listopada 2016 roku w Domu Kultury w Woli Karczewskiej odbyło się spotkanie z Panem Michałem Zawadką – mówcą inspiracyjno-motywacyjnym, członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców oraz Mistrzem Polski Przemówień Publicznych. Na warsztaty przybyli uczniowie ze szkół z terenu gminy Wiązowna.

Pan Michał jest także  autorem książek i poradników dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W swoich pracach zachęca do zmiany sposobu podejścia do życia. Pozytywne myślenie, wiara w siebie, w swoje umiejętności, samodyscyplina oraz zaangażowanie to podstawowe zasady sukcesu.

Podczas warsztatów uczyliśmy się dostrzegać plusy własnych działań oraz osób nam towarzyszących. Zrozumieliśmy, że w grupie nie powinno się nikogo oceniać. Nikt z nas nie jest perfekcyjny. Nie ma dwóch takich samych osób. Bardzo ważna jest indywidualność. Każdy z nas ma wady i zalety i tylko od nas, naszej pracy nad sobą zależy, czy odniesiemy sukces.  Na początku powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie – „Kim chcę być?”.  Próba udzielenia odpowiedzi na to pytanie wskaże nam kierunki naszego rozwoju. Pomoże podejmować właściwe działania i skupić się na osiągnięciu celu. Nie chodzi o to, żeby cały czas się tylko uczyć, ale trzeba starać się wykorzystywać czas, tak aby  się rozwijać. Pan Michał zwrócił nam również uwagę na to, że „przyklejeni”  do telefonu lub komputera nawet nie dostrzegamy upływającego „na niczym” czasu, a czas trzeba szanować bo kiedyś może go zabraknąć.

Spotkanie zachęciło mnie do próby odpowiedzi na postawione przez prowadzącego pytanie. Wiem, że tylko ode mnie zależy – od pracy i zaangażowania – czy moje marzenia się spełnią i czy osiągnę wyznaczone cele. Rozumiem też, że nie powinnam spełniać oczekiwań innych. Najważniejsza jest moja indywidualność, oryginalność i niepowtarzalność. Będę szczęśliwa, gdy będę żyła w zgodzie z własnymi pragnieniami. Powinniśmy  dołożyć wszelkich starań, aby dotrzeć na wyznaczony szczyt. Musimy wierzyć, że uda się nam osiągnąć zamierzony cel, pracować  i nigdy się nie poddawać.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Barbara Marczyk, kl. III A