Kategorie

Walentynki dla Grzegorza to koncert charytatywny, podczas którego zebraliśmy 7 870 zł na leczenie chorego na nowotwór mózgu (glejaka) Grzegorza Sulicha z Zakrętu. Mottem wydarzenia były słowa św. Jana Pawła II, że człowiek jest dobry nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

W piątkowy wieczór, 3 lutego, najpierw spotkaliśmy się na mszy św. w intencji Grzegorza w kościele p.w. św. Pawła Apostoła w Zakręcie. Następnie o godz. 19.00 rozpoczął się koncert charytatywny w Hotelu Mela Verde. W akcji charytatywnej wzięło udział ok. 300 osób. Hotel przepełniony ludźmi o wielkich sercach pękał w szwach. Przybyli zarówno mieszkańcy Zakrętu, jak i całej Gminy Wiązowna oraz sąsiedzi: z Sulejówka i wielu dzielnic Warszawy, z Wesołej, ze Śródmieścia, a nawet z odległych od Zakrętu miejscowości. Była to inicjatywa oddolna, zorganizowana całkowicie przez społeczność lokalną Zakrętu. Wstęp był nieodpłatny ze względu na pozyskanych sponsorów, którzy chętnie zaoferowali pomoc w organizacji koncertu. Autorką plakatu informującego o wydarzeniu jest Dominika Sulich, córka Grzegorza.

Najpierw zagrał support Michał Rutkowski z Zakrętu. Gwiazdą wieczoru walentynkowego był Luigi Pagano z Neapolu wraz z zespołem, który zaśpiewał znane włoskie przeboje. Przerywnikami były opowieści znajomych o Grzegorzu, informacja żony Katarzyny o jego chorobie, cierpieniu i kosztach leczenia, a także niezwykłych porywach ludzkich serc i modlitwie, jakich doświadczają każdego dnia, za co są niezmiernie wdzięczni. Podczas koncertu dzieci narysowały na kartonie laurkę walentynkową z wielkim napisem: KOCHAMY CIĘ GRZESIU.

Na zakończenie odbyły się licytacje różnych przedmiotów przyniesionych przez przybyłych gości. Licytowaliśmy obrazy autorstwa p. Iwony Michalak z Zakrętu (najdrożej wylicytowane „Toskania” i  „Święty Jan Paweł II”), kilka obrazów malarki z Anina p. Teresy Niemczyk, przedmioty ufundowane przez NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze oraz wiele innych przedmiotów, w tym niespodzianką była kolacja z wójtem Gminy Wiązowna p. Januszem Budnym. Licytacje wzbudziły wielkie emocje i hojność przybyłych gości. Wieczór upłynął w niesamowitej atmosferze miłości sąsiedzkiej, solidarności międzyludzkiej i wielkiej wrażliwości otwierającej serce dla Grzegorza.

Grzesiu jest wspaniałym człowiekiem, zawsze gotowym nieść pomoc innym. Ma 54 lata, jest ojcem trzech córek i dziadkiem. W 2016 roku dowiedział się o chorobie. Do tej pory sam dbał o to, by niczego nie zabrakło jego rodzinie, teraz z powodu ciężkiej choroby potrzebuje naszej pomocy.

Dziękuję społeczności lokalnej Zakrętu, gościom, darczyńcom, wspierającym nas instytucjom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, aby wieczór walentynkowy dla Grzesia był piękny, przepełniony miłością i niezapomniany. Dla tych, którzy nie mogli przybyć na koncert oraz dla Grzesia, żeby mógł zobaczyć jakie tłumy śpieszą mu z pomocą, p. Maciej Fersten ufundował relację fotograficzną oraz filmik.

Nadal możemy pomagać Grzesiowi przesyłając mu walentynkę w postaci wpłaty na konto naszego parafialnego Caritasu: Parafialny Zespół Caritas przy Parafii p.w. św. Pawła Apostoła, ul. Ks. Iwaniuka 1, 05-077 Zakręt, PKO Bank Polski SA Nr konta 92 1020 1055 0000 9602 0377 3256 Tytułem: dla Grzegorza Sulicha darowizna lub przekazując 1% na konto Caritas KRS 0000 223 182 cel szczegółowy 1% PZC Zakręt – dla Grzegorz Sulicha, do czego gorąco zachęcam.

Materiał filmowy z wydarzenia dostępny tutaj

info: z tukontakt@wiazowna.pl: Radna Aleksandra Rutkowska

Zadjęcia: Maciej Fersten