Kategorie

Tradycją już stały się Pikniki Rodzinne organizowane przez obie szkoły z Glinianki. W tym roku, w sobotę 4 czerwca 2016 roku gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa. O godzinie 14:00 dyrekcje obu szkół: Teresa Bąk i Marzena Wróbel uroczyście powitały gości przybyłych na VI Piknik Rodzinny, organizowany wspólnie z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Gliniance. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny, Członek Zarządu Powiatu Roman Zdunik, Przyjaciele Szkoły: Zofia Fic-Karwińska, Wanda Witkowska, Krystyna Wyglądała oraz sołtysi okolicznych wsi.

Pierwszym punktem programu było przedstawienie „Bajeczno-mleczne przygody księżniczki Klementyny”, które obejrzeć mogliśmy dzięki klasie III B i jej wychowawczyni p. Katarzynie Dziewulskiej. Dzieci zdobyły I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Mam Kota na Punkcie Mleka” gdzie spektakl był jedną z nagród. Teatralny klimat nie opuścił nas jednak wraz zejściem aktorów ze sceny, gdyż zaraz po nich wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych, przygotowane przez Marleną Tarchalską i Jadwigą Książek, które zaśpiewały piosenki dla swoich rodziców. Następnie uczniowie ze świetlicy pod opieką Barbary Piętki zaprezentowali przedstawienie kukiełkowe pt.”Kopciuszek”, do którego samodzielnie wykonali lalki. Talenty aktorskie uczniów klasy IVb mogliśmy natomiast oglądać w przedstawieniu „Królewna Przyroda i krasnoludki”, które przygotowali wraz ze swoją wychowawczynią Alicją Wieczorek. Uczniowie pod przewodnictwem Anny Pniewskiej z kolei zaprezentowali nam zabawny montaż słowno-muzyczny o szkole. W tym roku nie tylko uczniowie przygotowali się do występów. Na scenie, w roli wykonawców, pojawili się również nauczyciele, którzy zaśpiewali na melodię „Ona tańczy dla mnie” piosenkę o szkole.

„Ja uwielbiam ją

Ona tu jest w Gliniance szkoła

Bo tradycję ma, wiedzę Ci da

Już od przedszkola.”

O tym, że zabawa była udana może świadczyć fakt, iż mimo ulewnego deszczu, który goście przeczekali w gmachu szkoły i pod namiotami, imprezę kontynuowano, kiedy tylko na niebie pojawiło się znów słońce. Dzięki temu mieliśmy okazję posłuchać występu pań z Koła Gospodyń Wiejskich, spotkać się ze strażakami z OSP Glinianka, którzy udostępnili dzieciom swój wóz strażacki. Dużym zainteresowaniem, jak co roku, cieszyła się loteria prowadzona przez uczniów i nauczycieli gimnazjum, w której szczęścia próbowali wszyscy, bez względu na wiek. Stoisko z kwiatami zgromadziło również wielu miłośników roślin. Na stoisku ekologicznym można było dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących tego co każdy z nas może zrobić dla swojego otoczenia oraz skosztować owocowych szaszłyków, a następnie wziąć udział w losowaniu nagród. Kącik plastyczny stał się miejscem spotkań dzieci, które mogły samodzielnie wykonać zakładkę do książki bądź ozdobną girlandę. Przy innym namiocie można było wykazać się talentem muzycznym biorąc udział w konkursie karaoke.  Dodatkową atrakcją była kawiarenka oraz grill przygotowane przez rodziców naszej szkoły.  Były też lody, wata cukrowa, popcorn i smakowe mleko z firmy Milknet. Ta moc atrakcji sprawiła, że była to już kolejna bardzo udana impreza w gościnnej Gliniance. Dziękujemy wszystkim za ten wyjątkowy dzień!

Info z tukontakt@wiazowna.pl Elżbieta Uzarska, Sylwia Gębara, Agnieszka Kaczyńska