Kategorie

W środę, 23 marca odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej Stacji Uzdatniania Wody w Rzakcie. ZWiK uzyskał wszystkie niezbędne pozwolenia do użytkowania obiektu. Budowa w dużej mierze rozwiązuje problem z jakością wody, a okresowo, z ciśnieniem wody w kranach na południu gminy na najbliższe 20 lat.

Całkowity koszt inwestycji realizowanej w latach 2014-2016 wyniósł 2.331.963 zł, z czego 2.137.500 zł jest dofinansowaniem w formie pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W ramach prac został wykonany budynek Stacji Uzdatniania Wody wraz z nowoczesnym układem technologicznym uzdatniania wody, który nie wykorzystuje środków chemicznych, dwukomorowy zbiornik wody uzdatnionej o łącznej pojemności 390 m3 oraz nowa studnia głębinowa. Stacja została wyposażona w nowoczesny agregat prądotwórczy. Nowo wybudowana stacja na terenie poprzedniej, jest nowoczesnym i w pełni zautomatyzowanym obiektem, o wydajności do 1400 m3/dobę, stara stacja miała wydajność 550 m3/dobę.