Kategorie

Kontynuując prace z zeszłego roku w ramach zadania inwestycyjnego „Zagospodarowanie terenu wokół świetlicy w Boryszewie”, do 22 czerwca budynek świetlicy będzie termomodernizowany.

W ramach robót wykonane zostanie docieplenie ścian elewacji, ścian fundamentowych, ościeży okien i drzwi, wzmocnione zostaną również naroża zewnętrzne listwą aluminiową, budynek dodatkowo zyska nową podbitkę drewnianą, opaskę z kostki brukowej wokół, nowe parapety okienne zewnętrzne, schody wejściowe, instalację odgromową, oraz kran ogrodowy. Całość uzupełni nowa elewacja w jasnym kolorze wraz z kolumnami w mozaikowy wzór. Wykonawcą robót jest firma Adimex Sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Warszawie, wartość prac termomodernizacyjnych to ponad 35 tys. zł, w tym kwota blisko 11 tys. zł pochodzi z funduszu sołeckiego Boryszewa.

Świetlica w Boryszewie jest kolejną, której stan poprawiamy. Powstają też nowe budynki. W ramach planu zbudowaliśmy świetlice w Izabeli i Majdanie, powstają budynki w Pęclinie, Stefanówce i Kopkach. Każda z nich ma ponad 90 m2. W każdej znajdzie się przestronna sala, kuchnia, łazienka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. To są skromne, ale bardzo funkcjonalne budynki. W ostatnim czasie gruntownie wyremontowana została świetlica w Kącku, w jeszcze w tym roku termomodernizację przejdzie dawna remiza strażacka w Porębach. Nowo wybudowane budynki świetlic są takie same w każdej wsi. Dzięki temu zaoszczędziliśmy pieniądze na projekty budowlane. W sumie cztery nowe świetlice kosztowały ponad 1,5 mln zł. Ale to pieniądze, które warto wydać, bo świetlice w tak małych społecznościach jak nasze, to miejsca integracji mieszkańców.

Dla wielu z nas, szczególnie dzieci, to także najprostsza możliwość korzystania z zajęć Gminnego Ośrodka Kultury. Transport do Wiązowny czy Woli Karczewskiej, gdzie odbywa się najwięcej zajęć, nie zawsze jest możliwy. Gdy zajęcia dla dzieci odbywają się tak blisko domu, może z nich skorzystać większa grupa chętnych. Jeśli chcielibyście, by w Waszej świetlicy zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne lub warsztaty, na Wasze propozycje czeka GOK, tel. 22 780 41 79, email: gok@gok-wiazowna.pl 

[urzednik_online mail=”o.nowak@wiazowna.pl”]