Kategorie

W wielu miejscach naszej gminy drogi gruntowe o tej porze roku są w fatalnym stanie. Co zrozumiałe, to bardzo utrudnia komunikację wielu mieszkańcom. Zdajemy sobie z tego sprawę. Żeby uniknąć takich sytuacji od wielu miesięcy sukcesywnie utwardzamy gminne drogi kruszywem. Nasz Zakład Gospodarki Komunalnej przez ostatnie lata został wyposażony w specjalistyczny sprzęt, który pozwala nam we własnym zakresie równać, utwardzać i konserwować drogi.

Robimy to przez niemal cały rok. Z jednym tylko zastrzeżeniem: przy takiej pogodzie jak teraz, przy tak nasiąkniętym gruncie, nie możemy skutecznie poprawić stanu dróg. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dojazd do wielu domów jest teraz bardzo trudny, ale równiarka, która przejedzie po takiej drodze, tylko pogorszy sytuację. Zdejmie ubitą warstwę gruntu i odsłoni tę miękką, nasiąkniętą. Kruszywo, które teraz wysypalibyśmy na drogę, pod ciężarem walca po prostu utonie w błocie. Dlatego teraz możemy działać tylko na tych odcinkach dróg, które są względnie suche, a z innych odcinków najpierw trzeba spuścić wodę.

Wystarczy jednak, że nasze drogi odrobinę obeschną, może w tym pomóc wiatr i mróz, a będziemy mogli ruszyć z naprawą w wielu miejscach. Jesteśmy na to przygotowani. Mamy sprzęt i ludzi. Oprócz sprzyjającej pogody potrzebne nam są też informacje od Państwa, które drogi najpilniej wymagają naprawy. Czekamy na te zgłoszenia pod numerem: tel. 22 789 01 33, kom. 607 300 171 albo mailowo: kierownik@zgk-wiazowna.pl – Jerzy Okliński.

Więcej informacji udzielą Państwu także:

Zarząd Dróg Powiatowych w Otwocku z/s w Karczewie, ul. Bohaterów Westerplatte 31, 05-480 Karczew, tel. 22 780 64 21, email: zdp@powiat-otwocki.pl

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, Rejon Drogowy Otwock Piaseczno z/s w Otwocku, ul. Górna 18, tel. 22 779 24 87, email: rd.otwock@mzdw.pl