Kategorie
DSC00075

Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu „Mamy kota na punkcie mleka”. Jest to program finansowany z Funduszu Promocji Mleka i przeznaczony dla dzieci uczących się w ramach edukacji wczesnoszkolnej.

Głównym jego celem jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku mleka oraz produktów mlecznych pochodzących z Polski. W ramach programu odbywają się konkursy, w których uczniowie mogą wziąć udział indywidualnie lub zespołowo.

Pierwszy ogłoszony przez organizatora konkurs polegał na nagraniu krótkiego filmiku promującego picie mleka. Nagrania podjęła się klasa III A z wychowawcą. Nasz film został jednym z laureatów. Nagrodą jest wizyta Mlecznych Bohaterów w naszej szkole. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie. Cieszymy się, że w trakcie 42- sekundowego nagrania udało nam się przekonać jury, dlaczego warto do nas przyjechać.

Na stronie www.kochammleko.pl poza informacjami o programie znajdują się też ciekawostki dla uczniów i rodziców. Na uczniów czeka zakładka „Mleczny świat gier i zabaw”. Rodzice z kolei mogą sięgnąć do poradników, takich jak :

– ser biały w diecie i w kuchni
– dlaczego wapń jest potrzebny
– jak przekonać dziecko do picia mleka

Na podanej wyżej stronie można znaleźć też ciekawe i proste przepisy z wykorzystaniem mleka i jego przetworów.

Organizator ogłosił już kolejny konkurs – tym razem indywidualny: „Kocie rymy mlekiem płynące- Mleczna energia mnie wypełnia”. Zapraszamy uczniów do udziału i do nieustannego odkrywania walorów mleka przez zabawę.

Opracowane na podst. info. od  Katarzyny Dziewulskiej- wychowawcy klasy III A (przesłane na tukontakt@wiazowna.pl)