Kategorie

Po raz pierwszy zorganizowaliśmy w naszej gminie Dzień Seniorów. Dom Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej 26 października gościł nie tylko seniorów, ale również młodzież. To święto było doskonałą okazją do międzypokoleniowej integracji.

W czasie spotkania zostały wygłoszone prelekcje przez lekarza, psychologa, strażaka i policjanta na o zagrożeniach, które czyhają na seniorów i o tym jak takim zagrożeniom przeciwdziałać. Prowadzone były również działania prozdrowotne. Można było dokonać pomiaru ciśnienia i poziomu cukru oraz skorzystać z porad dietetycznych i konsultacji fizjoterapeutycznej.

Na specjalnie przygotowanym stoisku pokazaliśmy seniorom książki wydane specjalnie z myślą o ludziach, którzy mają problem z czytaniem małego druku oraz ciekawe audiobooki. Ośrodek kultury zorganizował warsztaty artystyczne. Wystąpili uczniowie ze szkoły w Gliniance, wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Radiówku, Seniorzy z Domu Dziennego „Senior-Wigor” i grupa teatralna „Warszawiacy”.

Tematem przewodnim I Dnia Seniora była miłość, która potrzebna jest w każdym wieku. Projekt został dofinansowany ze środków Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 i budżetu gminy.

To nie wszystkie działania, które prowadzone są w naszej gminie na rzecz seniorów. Z budżetu gminy zakupione zostały szczepionki przeciw grypie dla osób w wieku 70+. To kolejny raz, kiedy finansujemy taką akcję wychodząc z założenia, że profilaktyka jest tańsza niż leczenie często skomplikowanych powikłań po grypie. Od nowego roku ruszy program „Ogólnopolska Karta Seniora” dzięki, któremu każdy z seniorów będzie mógł otrzymać kartę dającą możliwość korzystania ze zniżek nie tylko na terenie naszej gminy. To zniżki na wiele usług, które mogą być przydatne w życiu seniora.

Foto: Joanna Filimonow