Kategorie

Święto Mamy i Taty to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. Aby wyrazić podziękowanie za trud, jaki wkładają w wychowanie swoich pociech rodzice, corocznie organizujemy Święto Rodziny. W tym roku obchodziliśmy je 20. maja.

Na ten dzień przedszkolaki czekały z niecierpliwością, ucząc się wierszyków i piosenek oraz wykonując prezenty dla rodziców. Tego dnia, już od samego rana, widać było przygotowania do tego święta. Tatusiowie naszych przedszkolaków rozstawiali namioty i przygotowywali scenę dla małych artystów.
Na początku uroczystości dyrektor przedszkola – Ewa Kołodziejczyk serdecznie powitała wszystkich zebranych, w szczególności rodziców. Podczas występów słowno-muzycznych przedszkolaki ze wszystkich grup recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Składały jednocześnie najlepsze życzenia – dużo uśmiechu i radości swoim mamusiom i tatusiom. Rodzice dziękowali gromkimi brawami za występ swoim milusińskim. Po występach, jeszcze pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim rodzicom, a na koniec mali artyści zaśpiewali głośne sto lat. Uwieńczeniem występów było wręczenie przez dzieci swoim najbliższym  przepięknych prezentów własnoręcznie wykonanych wraz z serdecznymi uściskami.

W dalszej części uroczystości była wspólna zabawa z wodzirejem Wojtkiem, który dwukrotnie gościł w naszym przedszkolu na balu karnawałowym. Słońce coraz mocniej świeciło, a na placu przedszkolnym rozpoczął się korowód w rytmie poloneza. Rodzice wraz z dziećmi pląsali po trawie wykonując coraz bardziej skomplikowane układy tańca. Ponadto wszyscy bawili się wesoło przy takich utworach, jak: „Na raz, na dwa” Majki Jeżowskiej, „Lambadzie”, „Czekoladzie”, „Wyginam Śmiało ciało”, a także przy ulubionych utworach dla dzieci: „Ciuciuła” lub „Misie małe” ( i wiele innych ). W trakcie uroczystości nie zabrakło również konkursów. A były to: dla mam „Plucie tik-takiem na odległość”, dla tatusiów „Granie na kiju, czyli gitarze”, dla dzieci  zaś „Głośne okrzyki”. Każdy zawodnik starał się jak mógł, aby jak najlepiej wypaść w konkursie. Największe uznanie i głośne brawa zdobyli panowie, którzy bardzo ostro przystąpili do rywalizacji. Zwycięzcy otrzymali nagrody. Na zakończenie zabawy pan Wojtek utworzył grupę taneczną składającą się z rodziców, która zatańczyła z nim układ. Po spotkaniu każdy mógł się posilić słodkim pączkiem.

Kończąc uroczystość dyrektor podziękowała wodzirejowi Wojtkowi za niezwykłe i profesjonalne poprowadzenie zabawy, a rodzicom za liczne przybycie, pełne zaangażowanie w czasie imprezy oraz za miłą atmosferę.
Dziękujemy Tatusiom, którzy uporządkowali plac przedszkolny po uroczystości (złożyli namioty i scenę).

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Anna Woźnica Nauczyciel w Przedszkolu ,,Pod Stumilowym Lasem” w Pęclinie