Kategorie

To nasze już drugie spotkanie i z pewnością na długo w pamięci zostanie. 11 grudnia w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance odbył się długo oczekiwany bożonarodzeniowy kiermasz. To przedświąteczne spotkanie punktualnie o 10.00. rozpoczęła Pani Dyrektor Teresa Bąk, która wraz z przedstawicielami  Rady Rodziców Iwoną  Paczuską – przewodniczącą Rady Rodziców oraz Tomaszem Gołębiowskim powitali  zaproszonych gości  oraz wszystkich uczestników II Świątecznego Targowiska. Miłe słowo na dobry początek skierował również z-ca Wójta Gminy Wiązowna Tomasz Kostyra, którego już po raz kolejny gościliśmy na tym wydarzeniu. Natomiast Prezes OSP Glinianka Artur Gniadek witając uczestników zaprosił do udziału w kampanii społecznej Straży Pożarnej oraz ogłosił przygotowaną  niespodziankę – auto strażackie zaparkowane pod naszą szkołą, ku uciesze dzieci – gotowe do oglądania. Następnie mieliśmy okazję obejrzeć prezentację multimedialną, a w niej cel naszej zbiórki – salę doświadczania świata.

Atrakcji w tym dniu nie brakowało i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Od godziny 10.00 można było podziwiać i zakupić świąteczne gadżety. Ogromną popularnością cieszyły się ozdoby świąteczne  wykonane w różnych technikach plastycznych: bombki, choinki, świeczniki, stroiki, kartki świąteczne, lampiony, kalendarze i wiele innych rzeczy. Wszystkie prace na kiermasz zostały wykonane przez rodziców, nauczycieli oraz dzieci.

Działała również  kawiarenka, w której można było  smakować pyszne  ciasta i pierniczki. Każdy „strudzony” zakupami gość  mógł w tym miejscu  napić się  kawy, herbaty, czekolady oraz porozmawiać w miłym towarzystwie.  Wszystko przygotowane przez rodziców.

Na świątecznym kiermaszu  nie mogło zabraknąć Elfów oraz  Mikołaja rozdającego słodycze. Chętni mogli sobie zrobić z nim zdjęcie w specjalnym urządzeniu – fotobudce, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.  Na parterze w specjalnie przygotowanych stanowiskach komputerowych  można było przystąpić do szkoleń w projekcie szkolnym: ”Bezpiecznie tu i tam” oraz obdarować zdobytym certyfikatem wybraną klasę.

Równie bogaty okazał się program artystyczny. Najpierw swój występ zaprezentowały dzieci, które uczestniczą w zajęciach tańca w naszej szkole. Młodzi tancerze wspaniale prezentowali się w układach choreograficznych  przygotowanych przez instruktora Dariusza Stopkę. Następnie obejrzeliśmy profesjonalny pokaz tanga w wykonaniu samych  instruktorów: Darka oraz Karoliny Rek. Występ tej pary mistrzowskiej był dla nas dużym zaszczytem, gdyż para ta ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i zwycięstw. Przedstawiciele klas IV- VI przygotowani pod czujnym okiem Anny Pniewskiej zaprezentowali: wesołą świąteczną piosenkę, nostalgiczny utwór śpiewany w duecie  oraz śliczną kolędę graną na fletach. Natomiast jedna z uczennic zagrała przepiękny utwór na skrzypcach. Potem uczniowie oddziałów przedszkolnych pod opieką Jadwigi Książek oraz Marzeny Baran zaprezentowały dwie pastorałki. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły spisali się świetnie.

Około godziny 11 pod czujnym okiem wychowawcy Urszuli Olszewskiej w zabawnych jasełkach wystąpiła klasa II c. Występ w rytmach znanych regionalnych melodii bardzo podobał się publiczności również ze względu na  piękne stroje.  Następnie głos zabrała Dyrektor Biblioteki Gminnej Marzena Kopka i  uroczyście  rozstrzygnęła  konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę świąteczną. Dorota Milewska oraz Joanna Filimonow z zaprzyjaźnionej biblioteki w Gliniance wręczyły dyplomy oraz  nagrody. Nagrodzone praca  można było oglądać przed wejściem na salę gimnastyczną. Kolejny występ, tym razem klasy III b przygotowała Aneta Stankiewicz. Dzieci świetnie  zaprezentowały się śpiewając utwory w języku angielskim. Po tych wspaniałych występach prowadzący imprezę Tomasz, zaprosił wszystkich do „II Biegu Świętych Mikołajów”. Każdy chętny mógł zakupić mikołajową czapeczkę i wziąć udział w biegu.   Wydarzenie to było dla nas bardzo ważne, gdyż dochód uzyskany ze sprzedaży czapeczek przeznaczony był na szczytny cel- rehabilitację i leczenie Teodorka Górskiego. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych po raz kolejny okazało się, że razem naprawdę możemy zrobić wiele. Boisko szkolne zapełniło się biegaczami w czerwonych czapeczkach!

Tuż przed 12.00 nastąpiło rozstrzygnięcie świątecznej loterii fantowej, której organizacją zajęła się Paulina Żurawska. A było o co walczyć !!! Ileż radości sprawiły nagrody główne – vouchery do restauracji Szczere Pole w Hotelu Brandt – jednego ze sponsorów nagród. W trakcie trwania loterii rozlosowano nagrody od pozostałych sponsorów: zestawy kosmetyków lokalnej firmy Chantal, akcesoria obuwnicze od firmy Dakoma oraz pakiety z Urzędu Gminy Wiązowna. Loterię wsparli też nasi Rodzice: Renata. Ząberg – Kowalczyk,  Urszula i Jacek Szulik,  Marzena i Jarosław Santorek oraz Iwona Książek i Paulina Sulejewska, które ofiarowały usługi fryzjersko-stylistyczne. Jedną z nagród były również bilety na jazdę konną od Agnieszki Dziuba. W gronie darczyńców nie zabrakło również firmy Oskroba, która podarowała ciasta do świątecznej kawiarenki.

SPONSOROM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!
Kierujemy serdeczne podziękowania do Rodziców ze wszystkich klas, którzy włączyli się w tę akcję. Szczególne podziękowania składamy Państwu Paulinie i Łukaszowi Żurawskim, którzy tak aktywnie zaangażowali się w organizację imprezy. Bardzo Państwu dziękujemy!!

W niedzielę 11 grudnia nasza szkoła tętniła życiem,  gdyż tego dnia odwiedziło nas dużo gości. Cieszymy się że nasze wspólne przedsięwzięcie po raz kolejny okazało się „strzałem w dziesiątkę” – zainteresowanie kiermaszem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.  Rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz cały personel naszej szkoły po raz kolejny pokazali, że razem możemy naprawdę wiele zrobić.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Marzena Baran