Kategorie

Wspólne ubieranie choinki za nami. 10 grudnia bawiliśmy się w Gminnym Parku Centrum. Na najmłodszych czekała fabryka elfów, gdzie mogli napisać i wysłać list do św. Mikołaja, ulepić bałwana z masy śnieżnej, skorzystać z usługi portrecistki, wykonać liczne ozdoby świąteczne, sfotografować się przy Cukrowej Bramie i ze św. Mikołajem na Biegunie Północnym. Tego dnia mogliśmy poślizgać się za darmo na lodowisku, które otwarte będzie całą zimę. Wydarzenie rozpoczął chór dzieci klas gimnazjalnych i podstawowych ze szkoły w Gliniance na czele z jego założycielką Grażyną Kilbach, która z rąk wójta odebrała statuetki „Zasłużony dla Gminy Wiązowna” dla siebie i dla chóru.

Na scenie zaprezentowali się podopieczni Szkoły Tańca FAST-STEP, a instruktor Maciej Piwiński zaprosił dzieci oraz rodziców, by wspólnie zatańczyli największy przebój tego roku „Despacito”. Uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci, gdy pod sceną pojawił się bałwanek Olaf. Tak do wspólnej zabawy zaprosiła Agencja Artystyczna Moc Art, która na tę okazję przygotowała wiele konkursów i zabaw, wszystkie utrzymane w tematyce zimy i świąt. Tak przygotowane atrakcje miały zachęcić uczestników do dbania o zdrowie, ruchu na świeżym powietrzu i aktywnego uczestnictwa w życiu gminy.

Wśród bawiących się dzieci nie zabrakło naszych bohaterów akcji „Świąteczna Radość Pomagania”. Była to doskonała okazja, by podsumować akcję i zachęcić mieszkańców do dalszego pomagania Teosiowi Górskiemu oraz Rysiowi Nawrockiemu. Podczas imprezy Wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Radiówku zbierali datki na leczenie chłopców, a Stowarzyszenie Seniorów „Bądźmy Razem” oraz członkowie klubu „Pogodny Senior” sprzedawali ręcznie wykonane prace. Łącznie zebraliśmy 4194,42 zł, co daje 2097,21 zł dla Teosia i 2097,21 zł dla Rysia. To bardzo dobry wynik, zwłaszcza, że impreza trwała tylko 3 godziny. Dziękujemy!

Jednym z punktów wydarzenia było wręczenie nagród za udział w konkursie na „Eko ozdobę choinkową”. Ekologiczne bombki zostały powieszone na świątecznym drzewku. Pomysły na prace przeszły najśmielsze oczekiwania jury. Gratulujemy! Konkurs na eko bombkę kształtuje ekologiczne postawy i uświadamia nam, że nie potrzeba wiele, by powstało coś pięknego.

Na zakończenie, przy kolędach w wykonaniu Chóru Mienia River, życzyliśmy ze sceny wszystkim mieszkańcom gminy „Wesołych Świąt”.

Animacje przed sceną

Występ Chóru Mienia River