Kategorie

W tym roku to jednostki ochotniczej straży pożarnej będą odpowiedzialne za odśnieżanie większości dróg gminnych. Jedynie w Zakręcie zadanie to powierzono zewnętrznej firmie. Strażacy z trzech jednostek: Glinianki, Malcanowa i Wiązowny podzielili się terenem gminy. Każda z trzech jednostek odśnieżać będzie inne drogi. Do współpracy strażaków namówił wójt gminy  – Janusz Budny. W przeszłości urząd podejmował ze strażą negocjacje w tej sprawie, ale przez ostatnie lata nie udało się z sukcesem sfinalizować rozmów. Strażacy mają odpowiedni sprzęt i doświadczenie. W przeciwieństwie do zewnętrznych firm, są na miejscu i będą mogli szybko reagować (dyżury całodobowe). Zapewniają, że poradzą sobie z zadaniem sprawnie i profesjonalnie, a mieszkańcy nie będą czekali na odśnieżanie. Dzięki współpracy z OSP w budżecie gminy zaoszczędzimy pieniądze, które w przyszłym roku przeznaczymy na inwestycje. Ta współpraca będzie bardzo owocna!

Pod tekstem możesz znaleźć wykaz dróg gminnych, za które odpowiedzialni będą nasi strażacy, dróg powiatowych, za odśnieżanie których odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych i wykaz dróg krajowych przebiegających przez gminę Wiązowna, które odśnieżać będzie GDDKiA.

Jednocześnie przypominamy, że obowiązek odśnieżania chodników przed posesją spoczywa na właścicielu posesji.

Akcję zimowego utrzymania dróg w naszej gminie koordynuje Wydział Techniczny Urzędu Gminy. Jeśli masz pytania w tej kwestii, zadzwoń lub napisz do nas – chętnie odpowiemy!

Grzegorz Sado
ul. Boryszewska 2
tel. 22 512 58 51 kom. 603 040 225
e-mail: [urzednik_online mail=”g.sado@wiazowna.pl„]