Kategorie

21 czerwca o godz. 13.30 w Dziennym  Domu „Senior-WIGOR” w Woli Karczewskiej odbyło się spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe.  Gościnnie uczestniczyła w nim mieszkanka naszej gminy Mieczysława Łysik, autorka książki „Wspomnienia z Sybiru”. Jolanta Szwalbe jest  autorką antologii inspirujących cytatów i pierwszą edytorką. Mówi o sobie „Moją misją jest inspirować do aktywności, dawać radość, dobrą energię i nadzieję, że można przezwyciężyć najgorszą sytuację w życiu.”  Swoje spotkanie zatytułowała „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”.

Pani Jolanta  urodziła się w Łodzi, a obecnie mieszka niedaleko Zgierza.  W 2008 roku otworzyła własne Wydawnictwo im. Benjamina Franklina,  od 2009 r. odwiedziła ponad 200 bibliotek  i odbyła  280 spotkań ze słuchaczami Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
Podczas spotkania autorka opowiedziała o tym, jak rozpoczęła swą karierę pisarską, mówiła również o twórczości i o ludziach, na których się wzoruje.

Z pamięci cytowała wielkich pisarzy i filozofów,  którzy podpowiadają  jak być szczęśliwym , jak  wzmacniać wiarę w siebie i z optymizmem patrzeć na swoje codzienne  kłopoty, gdzie szukać motywacji do działania i jak  być aktywnym na każdym etapie swojego życia.

Kolejne spotkania odbyły się w bibliotece  w Wiązownie  i w Duchnowie.
W duchnowskiej wypożyczalni dodatkowo można było podziwiać prace powstałe podczas otwartego pleneru polsko – tajskiego, który odbył się w Woli Karczewskiej.
Jednym słowem było to radosne popołudnie pełne refleksji,  humoru i optymizmu  spędzone w bardzo miłym towarzystwie.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom wszystkich spotkań.

Książki autorki są dostępne w naszych bibliotekach, zachęcamy do wypożyczania i zapoznania się z  nimi.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Marzena Kopka