Kategorie

Szkoła w Gliniance od lat słynie z czwartkowych spotkań lekkoatletycznych. Może dlatego, że bakcyla biegania i sportowy klimat dzieci kształtują już od najmłodszych klas. Uczniowie z zerówek wzięły udział w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków pt. ”Sprintem do Maratonu” pod patronatem miesięcznika  Bliżej Przedszkola.

Wydarzenie obejmowało kilka etapów min: na rozgrzewkę – zabawy ruchowe z muzyką, przygotowanie napoju witaminowego dla biegaczy, odśpiewanie hymnu maratończyka, bieg główny,  przeliczenie i podanie wyników. Już na rozgrzewce widać było olbrzymi potencjał sportowy dzieci, które wprost tryskały energią. Wspólnymi siłami 36 sportowców pokonało łącznie 4928 metrów ( pobiliśmy rekord – czterokrotnie więcej przebiegniętych metrów w porównaniu do roku ubiegłego).

Wynik ten dopisaliśmy do ogólnopolskiego licznika wszystkich biegających przedszkolaków.  Radości nie było końca. Każdy „maratończyk” otrzymał wspaniały medal, który mógł dodatkowo pokolorować i ozdobić oraz skakankę i sportowe gwizdki. Akcja bardzo się podobała wszystkim uczestnikom i już z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję w przyszłym roku.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Marzena Baran, Jadwiga Książek