Kategorie

Stowarzyszenie Seniorów „Bądźmy Razem” zorganizowało w dniach 14-15 września 2016 r. wyjazd do Torunia. W wyjeździe wzięło udział 47 osób.

Zwiedzanie Torunia rozpoczęliśmy,  od zwiedzania pozostałości po zamku Krzyżackim. Zostaliśmy zapoznani z historią miasta, a potem spacerem udaliśmy się na przepiękną Starówkę. Następnie udaliśmy się do domu, w którym prawdopodobnie, bo nie ma pełnych danych, urodził się Mikołaj Kopernik. Zwiedziliśmy archiwa dot. Kopernika i udaliśmy się do Planetarium. Tam byliśmy widzami przepięknego widowiska w technice 3D o planetach naszego Układu Słonecznego.

Dalsze zwiedzanie przebiegało w wesołej atmosferze, przeszliśmy brzegiem Wisły i udaliśmy się na warsztaty wypieku pierników toruńskich. Każdy z uczestników musiał wyrobić ciasto piernikowe, wyciąć z niego formę i wypiec w piecu. Ciasto było wyrabiane wg XVII wiecznego przepisu. Zabawy było co niemiara, wypieczone pierniki smakowały wyśmienicie.

Następnego dnia udaliśmy się do Świątyni Opatrzności Najświętszej Maryi Panny, która urzekła nas swoją  przepiękną architekturą i cudownym wnętrzem. Jest to tak zwana nowa świątynia oj. Redemptorystów – ojca Rydzyka.

Po zwiedzeniu świątyni udaliśmy się na przejażdżkę statkiem Wanda po Wiśle jeszcze raz podziwiając z rzeki piękno miasta Torunia. Następnie udaliśmy się na degustację piwa do warzelni, gdzie smakowaliśmy piwo piernikowe. Z warzelni udaliśmy się do ogrodu botanicznego połączonego z małym ogrodem zoologicznym. Był to ostatni nasz punkt zwiedzania. Wyjazd był przepiękny i chcielibyśmy, aby takie wyjazdy były jak najczęściej.

Stowarzyszenie Seniorów „Bądźmy Razem”