Kategorie

Rozpoczęliśmy opracowywanie „Programu Rewitalizacji Gminy Wiązowna”. Chcemy sprawdzić, które miejsca w naszej gminie wymagają szczególnej uwagi  i które szybko powinniśmy odnowić. Będziemy też sprawdzali, jakie są potrzeby mieszkańców i w co powinniśmy inwestować w pierwszej kolejności. Opracowanie programu rewitalizacji to często podstawowy warunek uzyskania funduszy unijnych, które będziemy mogli przeznaczyć na modernizację miejsc publicznych. Także osoby prywatne, po wprowadzeniu programu, będą miały łatwiejszy dostęp do dotacji, np. na remonty zabytkowych budynków znajdujących się na terenie gminy.

Żeby stworzyć program rewitalizacji w najbliższych miesiącach będziemy Państwa zachęcali do udziału w warsztatach i ankietach, które pomogą nam opracować listę naszych potrzeb.

Najbliższe warsztaty: 21.04.2016 roku o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiązowna. Będą to warsztaty przeznaczone dla grupy roboczej. O kolejnych spotkaniach, także tych dla wszystkich mieszkańców, będziemy regularnie informowali na naszej stronie.

Więcej informacji:
Ewelina Kowalska
Wydział Inwestycji
tel.: 22 51 25 864
[urzednik_online mail=”e.kowalska@wiazowna.pl”]