Kategorie

W poniedziałek, 1 maja rozpoczyna się długo wyczekiwany weekend majowy. Wielu z nas kojarzy te dni przede wszystkim z wolnym od pracy. Niektórzy mieszkańcy naszej gminy skorzystają z okazji i gdy pogoda na to pozwoli rozpoczną sezon grillowy lub wyjadą na wycieczkę. Warto jednak wiedzieć, dlaczego mamy wolne od pracy. Jakie święto obchodzimy 3 maja?

W środę, 3 maja obchodzić będziemy Święto Konstytucji. Zostało wprowadzone na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r., która była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. Była ona drugą konstytucją w świecie – po Konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 r. – spisaną ustawą tego typu.

Wszystkich mieszkańców zapraszamy na obchody 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpocznie się uroczystą mszą św. o 10:00 w Kościele pw. Św. Wojciecha w Wiązownie. W ramach programu o godz. 11.00 wystąpią uczniowie z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Wiązownie. Oprawę muzyczną zapewni zespół w składzie: Joanna Drewniak – Krzemińska – sopran, Marta Mika – mezzosopran, Rafał Żurek – tenor, Zofia Moląg – Kopeć – wiolonczela, Damian Krawczyk – organy.

Pamiętajmy, że 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zachęcamy do wywieszania tego dnia flagi.