Kategorie

Będzie lepszy dojazd do Pęclina i Malcanowa

Ruszył remont drogi powiatowej – ul. Majowej w Kącku. Prace, które potrwają do połowy przyszłego tygodnia, wykonuje Zarząd Dróg Powiatowych w Otwocku, ale dofinansowuje je Gmina Wiązowna. W czerwcu rada gminy przeznaczyła na ten cel 90 tys. zł.

Na odcinku od ul. Malowniczej do ul. Jagodowej, czyli na ponad 1100 mb, zostanie ułożone  kruszywo. Tak przygotowana droga pozwoli na sprawny dojazd do szkoły (którą od września br. dzieci z Kącka dojadą do nowej szkoły w Malcanowie) i przedszkola w Pęclinie. To kolejny z zaplanowanych na to lato remont drogi powiatowej na terenie gminy.

W przyszłym tygodniu rozpoczną się również prace na odcinku gminnym drogi łączącej Kąck z Pęclinem. Gmina zmodernizuje odcinek o długości 400 mb. za kwotę 100 tys. zł, z czego 40 tys. zł stanowi dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Przewidywany termin zakończenia prac,to 21 sierpnia br.

To nie koniec prac na drogach w naszej gminie. W tym sezonie naprawiona zostaną również wykonane odcinki dróg powiatowych w Izabeli oraz Majdanie, włącznie z nakładką asfaltową o po ok. 400 mb długości w każdej miejscowości. Na drogach gminnych wkrótce rozpoczną się remonty finansowane z funduszy sołeckich poszczególnych miejscowości oraz będą ułożone nakładki asfaltowe na ul. Sosnowej w Emowie (od zjazdu z DK 17) i na drodze wewnętrznej na Os. Parkowym w Wiązownie.