Kategorie

10 września 2016 roku na stadionie przy Szkole Podstawowej w Gliniance została zorganizowana II Spartakiada seniorów  naszej gminy.

Po uroczystym otwarciu rozpoczęły się konkurencje sportowe, w których seniorki i seniorzy chętnie brali udział. Startować można było w kilku dyscyplinach. Ze względu na upalną pogodę konkurencje były mniej dynamiczne, dostosowane do wieku i sprawności seniorów. Na początku odbył się marsz z kijkami, następnie bieg na 40 m, strzały na bramkę, rzuty woreczkami do celu, tor przeszkód, rzuty do kosza i rzuty do tarczy. Wszystkie dyscypliny cieszyły się powodzeniem, a walka była bardzo wyrównana.

Przygotowaniem stadionu i profesjonalną obsługą sędziowską poszczególnych konkurencji zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego reprezentujący UKS ,,Smoki’’ przy Szkole Podstawowej w Gliniance –  Zenon Kwiatkowski, Krzysztof Ślusarczyk i Wojciech Doman. Zenon Kwiatkowski w czasie zawodów pełnił rolę sędziego głównego. Nagłośnienie i oprawę muzyczną przygotował sołtys wsi Glinianka Paweł Zawadka.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji odbyła się dekoracja zwycięzców. Osoby, które stanęły na podium otrzymały medale. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i okolicznościowe znaczki. Medalami wyróżnione zostały również najstarsze seniorki naszego Stowarzyszenia. Gratulacje i podziękowania zarówno zawodnikom jak i organizatorom złożyli Wójt Gminy Janusz Budny i przewodnicząca Rady Gminy Renata Falińska.

Wszystkie zadania związane z organizacją SPARTAKIADY GLINIANKA 2016 członkowie stowarzyszenia wykonywali w ramach wolontariatu.

Gratulacje  dla wszystkich seniorów, podziękowania za pomoc i gościnę  dla dyrektor Teresy Bąk oraz pracowników Szkoły Podstawowej w Gliniance.

Spartakiada seniorów jest organizowana przez Stowarzyszenie seniorów ,,Bądźmy Razem’’ w ramach projektu ,,Aktywny i sprawny fizycznie, szczęśliwy senior w Gminie Wiązowna’’ . Projekt jest współfinansowany przez Gminę Wiązowna

info.z tukontakt@wiazowna.pl: Wanda Witkowska – sekretarz stowarzyszenia