Kategorie

16 września wszystkie grupy z przedszkola „Pod Stumilowym Lasem” wzięły udział w corocznej akcji „Sprzątanie świata – Polska”, zainicjowanej przez Fundację Nasza Ziemia, która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. Celem akcji jest propagowanie proekologicznych postaw u dzieci i dorosłych, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, uświadomienie potrzeb ograniczania i segregowania śmieci oraz integrację społeczeństwa lokalnego.

Na zajęciach dzieci dowiedziały się: co to jest akcja sprzątanie świata, na czym polega i w jakim celu jest organizowana. Na podstawie zdjęć dzieci opowiadały o niebezpieczeństwach jakie grożą środowisku naturalnemu ze strony człowieka (zaśmiecanie, zatrucie wody i powietrza) oraz jak można temu zapobiec. Dzieci opowiadały skąd się biorą śmieci i co należy z nimi robić. Przedszkolaki dowiedziały się co oznacza segregowanie śmieci i czemu służy.

Następnie wszyscy wyszliśmy w teren i sprzątaliśmy naszą najbliższą okolicę, by wokoło nas było czysto i pięknie. Dzieci zbierały znaleziona śmieci i wrzucały je do odpowiednich worków, które otrzymaliśmy z Urzędu Gminy Wiązowna. Tego dnia pogoda była przepiękna, świeciło słońce i zachęcało do aktywności na świeżym powietrzu. Dzieci spisały się wspaniale – wszystkie śmieci znalazły się w workach.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Karolina Antosiewicz  – Gminne Przedszkole ,,Pod Stumilowym Lasem w Pęclinie”