Kategorie

Przedsiębiorcy z Wiązowny mogą współpracować z przedsiębiorcami z Mongolii. To nowy, chłonny, rosnący rynek. Przekonywali o tym w czasie IV Forum Gospodarczego Gminy Wiązowna: Radca Minister Ambasady Mongolii Dorj Barkhas, przedstawiciele Polsko – Mongolskiej Izby Przemysłowo – Handlowej: Prezes Grzegorz Dworak, Doradca Zarządu Krzysztof Witak, radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Jolanta Koczorowska, Rektor Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie dr Tadeusz Graca oraz – jako gospodarz spotkania – Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny.

Rynek mongolski uznawany jest za jeden z najbardziej rozwijających się w ostatnich latach. Zdaniem przedstawicieli Polsko – Mongolskiej Izby Przemysłowo – Handlowej jest na nim miejsce dla wielu firm, w tym także dla firm z terenu naszej gminy. Obecni na spotkaniu przedstawiciele banków – Elżbieta Bugalska, Ekspert z Departamentu Finansowania Handlu Zagranicznego Banku BGK oraz Dariusz Kowalski, Dyrektor Departamentu Bankowości Zagranicznej PKO BP przedstawili mechanizmy wspierania eksportu oraz finansowanie handlu zagranicznego.

To było czwarte spotkanie naszych samorządowców i właścicieli lokalnych firm. Forum Gospodarcze Gminy Wiązowna zostało zawiązane w 2015 roku. Powstało po to, by wspierać działające na naszym terenie przedsiębiorstwa. By samorządowcy mogli wymieniać się z przedsiębiorcami opiniami, uwagami i żeby w ten sposób nasza gmina stawała się przyjazna biznesowi. Ta współpraca już przynosi korzyści na wielu płaszczyznach.

Kolejne spotkanie w cyklu Forum Gospodarczego gminy Wiązowna już w czerwcu. Wtedy także rozstrzygnięte zostanie druga edycja konkursu dla przedsiębiorców „Złote Wiązy”.

Kontakt z Polsko-Mongolską Izbą Przemysłowo-Handlową:
krzysztof.witak@izba-pmimh.pl
tel. 727 665 775

Informacji dla firm udziela:
Anna Gałkowska – Inspektor
tel. 22 512 58 05
email: a.galkowska@wiazowna.pl