Kategorie

Gminny Klub Tenisa Stołowego w Wiązownie w 2018 roku aktywnie stara się pozyskiwać dodatkowe środki na swoją sportową działalność z różnych źródeł zewnętrznych. Do tej pory złożył kilkanaście wniosków do rożnych podmiotów. Klub dynamicznie się rozwija, wzrastają koszty, co przekłada się na szukanie dodatkowych źródeł finansowania.

Będąc na półmetku roku, organizacja działająca w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu w dziedzinie tenisa stołowego uzyskała 3 dotacje zewnętrzne: z Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach tzw. „małych dotacji”, z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sport dla Wszystkich” oraz z Polskiego Związku Tenisa Stołowego w ramach programu „Pingpongowe Marzenia”. W planach na ten rok jest złożenie jeszcze kilku wniosków m.in do MSiT „Program Klub 2018”.

Istnieje wiele możliwości pozyskania dodatkowych środków zewnętrznych, by nie opierać się wyłącznie na dotacji z Urzędu Gminy Wiązowna czy składkach pobieranych od uczestników zadania. Nie jest to szybka procedura, trzeba wypełnić wniosek, dopilnować wszystkich formalności, ale jak widać warto poświęcić czas na te czynności.

Zachęcamy do śledzenia stron internetowych, z których można dowiedzieć się możliwościach pozyskiwania środków zewnętrznych:

https://bip.mazovia.pl/

http://www.dialog.mazovia.pl/strona_glowna.html

https://msit.gov.pl/

http://www.ngo.pl/

Kamil Sitek
Gminny Klub Tenisa Stołowego