Kategorie

Szesnastego marca dzieci z grupy „Króliczki” pojechały na wycieczkę pt. „Poznajemy różne zawody”. Na początek udały się do hotelu i restauracji Wiktoria. Przywitała tam je pani Ania, która pokazała najważniejsze miejsca: recepcję, kuchnię i salę restauracyjną. Następnie panie kucharki zaprosiły dzieci do miejsca, gdzie mogły poczuć jak trudno jest być kucharzem. Każdy własnoręcznie formował z przygotowanego wcześniej ciasta okrągły placek, a następnie komponował z dostępnych składników swoją pizzę. Dzieci smarowały podkład sosem, posypywały serem, układały szynkę, pieczarki lub ananasa. Następnie pizze trafiły do pieca, a dzieci w oczekiwaniu na jedzenie zasiadły do stołu. Po chwili z radością zajadały przygotowany przez siebie posiłek, podany przez kelnerki. Pizza była bardzo smaczna, więc szybko znikała z talerzy.

Nie był to jednak koniec atrakcji. Po obfitym posiłku, korzystając z pięknej pogody, dzieci spacerkiem ruszyły w kierunku centrum Wiązowny. Przy okazji obserwowały zmieniającą się o tej porze roku przyrodę nad brzegiem rzeki Mieni.

Podczas naszej wędrówki zajrzeliśmy też do zakładu fryzjerskiego, gdzie mogliśmy obserwować  fryzjerkę podczas pracy, a tuż obok kwiaciarkę, w kipiącej wiosną kwiaciarni.

Ruszyliśmy dalej w kierunku samoobsługowego sklepu spożywczego, w którym „Króliczki” w praktyce poznawały pracę sprzedawcy i kasjera i uczyły się rozróżniać produkty. Największym zainteresowaniem cieszył się regał ze słodyczami. Mieliśmy też okazję zajrzeć do zakamarków sklepu: magazynu i chłodni. Na pożegnanie dzieci od właścicielki sklepu, uśmiechniętej pani Danusi, otrzymały słodki upominek i z radością przeszły na gminny plac zabaw, gdzie chwilę odpoczęły bawiąc  się po wędrówce.

Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się jeszcze na Pocztę, gdzie obserwowaliśmy jak odbywa się proces wysyłania się paczek i listów. Dzieci same również mogły nadać list. Przypomnieliśmy sobie kto to jest adresat, nadawca i co to jest adres.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wracaliśmy do przedszkola.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Katarzyna Rostek – nauczycielka Gminnego Przedszkola „Pod Stumilowym Lasem” w Pęclinie