Kategorie

W niedzielę 7 sierpnia wiązowscy parafianie usłyszeli ostatnie ogłoszenia duszpasterskie wygłoszone przez ks. Tadeusza Łakomca. Podczas uroczystej mszy o godzinie 12:00 odbyło się pożegnanie proboszcza, który spędził w parafii w Wiązownie 10 lat. Mieszkańcom dał się poznać jako duszpasterz chętnie służący pomocą i lubiący literaturę, zwłaszcza Stefana Żeromskiego.

Księdza Tadeusza odchodzącego na emeryturę żegnał arcybiskup Henryk Hoser, który wygłosił specjalną homilię podsumowującą działalność proboszcza w Wiązownie. Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Wiązowna Renatą Falińską wręczyli księdzu statuetkę Honorowy Obywatel Gminy Wiązowna wraz
z podziękowaniem za zaangażowanie, z jakim włączał się we wszelkie uroczystości i sprawy lokalnej społeczności.

Na mszę licznie przybyli mieszkańcy Wiązowny i okolic. Podziękowania i życzenia złożyli między innymi: radne gminy Mariola Kublik, Anna Lech i Bogumiła Majewska, sołtysi Hanna Kowalczyk z Duchnowa i Henryk Sędek ze Stefanówki, dyrektorzy jednostek organizacyjnych Gminy Wiązowna, przedstawiciele kółek różańcowych, Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Wiązownie.

Na zakończenie uroczystości ksiądz Tadeusz Łakomiec wysłuchał dedykowanej mu pieśni i zaprosił wszystkich do odwiedzenia go w Otwocku, gdzie będzie teraz przebywał. Każdy wychodzący z kościoła otrzymał obrazek – pamiątkę z okazji zakończenia przez ks. Tadeusza posługi kapłańskiej w parafii św. Wojciecha w Wiązownie.