Kategorie

Dzień 21 marca w przedszkolu ,,Pod Stumilowym Lasem” zgodnie z tradycją obchodzony był bardzo radośnie. Wszystkie dzieci, a także panie, przyszły tego dnia ubrane na zielono. Panowała miła atmosfera, jakby wszyscy czekali, że wydarzy się coś niezwykłego. Dzieci z grupy „Maleństwa” i „Tygryski” przygotowały dla wszystkich przedstawienie pt. „Witaj Wiosno”.

Na scenie panowała początkowo Zima, która wcale nie chciała nigdzie odchodzić. Tłumaczyła dzieciom, że przecież zimą jest wesoło, można bawić się na śniegu, zjeżdżać na sankach, jeździć na łyżwach. Na szczęście, wszystkie miały już dosyć zimna i mrozu, posadziły więc zimę na sankach i wywiozły jak najdalej przy piosence „Siadaj Zimo na sanki”. W rytmie wiosennej melodii na scenie pojawiły się dzieci z tradycyjną  Marzanną , którą postanowili spalić aby przybyła już Wiosna.

Na cieplejsze dni czekały też zniecierpliwione i głodne zwierzątka: Miś, Wiewiórka, Jeżyk i Jaskółka. Wiosna pojawiła się dopiero gdy wszyscy zawołały ją słowami: Wiosno!, Wiosno! Przyjdź do nas, pozwól na się już cieszyć! Wiosna wkroczyła na scenę, witała się ze wszystkimi, którzy na nią czekali, sypała wokół kwiaty i wraz ze Słońcem budziła rośliny. Za nią przyleciały skowronki i bociany, obudziły się żabki i owady na łące. Świat stał się kolorowy  i wesoły. Wszyscy wokół byli rozpromienieni i podekscytowani.

Całość przedstawienia wypełniała piękna i nastrojowa muzyka, skoczne tańce i wesołe wiosenne piosenki. Na zakończenie wszyscy, zarówno przedszkolaki, jak i przybyli licznie tego dnia rodzice i dziadkowie, bili brawa. Pani Dyrektor, wyraźnie wzruszona podziękowała zarówno aktorom, jak i wychowawczyniom za piękne przedstawienie.
Tego dnia odbyło również się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu „Najpiękniejsza Panna Marzanna”.

To nie był jeszcze jednak koniec atrakcji. Zarówno dzieci, jak i przybyli goście udali się w pochodzie z Marzannami na plac, gdzie przy śpiewach:
„Słomiany chochole,
związany powrozem,
dość nas namęczyłeś
i śniegiem i mrozem
Marzanno, marzanno,
Ty zimowa panno,
W ogień Cię wrzucamy,
Bo wiosnę witamy!”
i tańcach zostały spalone wszystkie przygotowane słomiane kukły. Wszyscy teraz już byli przekonani, że wiosna na pewno do nas przyjdzie.

info. z tukontakt@wiazowna.pl: Katarzyna Rostek