Kategorie

W hotelu Brant 4 marca odbył się Koncert Charytatywny „Grzegorz Turnau i Przyjaciele dla Rysia Nawrockiego”. Rysio jest bohaterem gminnej akcji „Świąteczna Radość Pomagania”. Od grudnia w pomoc chłopakowi zaangażowana jest cała gmina.

Specjalnie na tę okazję dla Rysia wystąpił kabaret „Na chwilę” składający się z przedstawicieli urzędu i jednostek organizacyjnych z pełnym humoru przedstawieniem. Ryś od drugiego roku życia walczy o zdrowie. Po operacji usunięcia guza umiejscowionego w okolicy splotu ramiennego, uszkodzeniu uległy nerwy i mięśnie jego lewej ręki. Odbyła się już jedna operacja rekonstrukcji nerwów, ale potrzebne są dwie kolejne i bardzo dużo rehabilitacji.

W przerwie między występami Jakub Wesołowski i Joanna Iwańska poprowadzili serię licytacji, między innymi medalu przekazanego przez tatę Rysia za udział w misji w Afganistanie V i VI zmiany NATO ISAF AFGANISTAN. Wśród przedmiotów licytowanych medal od samego początku miał najwyższą wartość. Początkowo sentymentalną, szczególnie dla rodziny. Jak się później okazało został wylicytowany za najwyższą kwotę – 5,5 tys. zł. Darczyńców było wielu – wszystkich fantów nie zdołano zlicytować tego wieczoru. Wiele z nich jest wciąż dostępnych, np. bardzo ciekawe obrazy, rzeźby i przedmioty – gratki dla fanów sportu. Cała lista dostępna na Facebook GOK Wiązowna.
W nastrój zadumy wprowadził nas koncert Grzegorza Turnau. Artysta, wybrane utwory prezentował w sposób komiczny i żartobliwy, co niewątpliwie spodobało się publiczności.

Koncert i licytacja nie były by możliwe bez wsparcia sponsorów, artystów, którzy zrezygnowali ze swoich honorariów. Na zakończenie odbył się bankiet oraz koncert zespołu Half Time Trio Cover Band. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w wydarzeniu oraz zdecydowali się wesprzeć Rysia. Dziękujemy także wszystkim ofiarodawcom przedmiotów na licytację, osobom które włączyły się w organizację, partnerom i mediom. Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli mogliśmy pomóc Rysiowi Nawrockiemu.

Każdy z nas może jeszcze pomóc chłopcu. Wystarczy, że przekaże na jego leczenie 1% podatku. Można to zrobić wpisując w odpowiednim miejscu KRS 0000142952 z dopiskiem „Nawrocki Ryszard”.

info z tukontakt@wiazowna.pl
Paulina Sokół, fot. M. Szczepek, M. Jabłońska