Kategorie

Akcja „Zapuszkowany grosz” od 15 lat w naszym przedszkolu cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku szkolnym postawiliśmy sobie za cel, że uzbierane fundusze z XV edycji akcji przekażemy na cel charytatywny dla małego Teodorka Górskiego brata Rozalki z gr. ,,Króliczki” , który jest chory i musi przejść skomplikowaną operację i rehabilitację oraz na potrzeby przedszkola. Zwróciliśmy się do rodziców naszych przedszkolaków o włączenie się w akcję zbierania surowców wtórnych, co spotkało się z dużym zaangażowaniem i przyniosło widoczne efekty.

Rodzice bardzo chętnie wraz ze swoimi pociechami, systematycznie przez te miesiące zbierali korki, baterie, makulaturę, puszki i wrzucali je do specjalnie przygotowanych pojemników. Do akcji włączyli się również wszyscy pracownicy przedszkola. Gdy nazbierano już dużą ilość surowców rodzice (ochotników nie brakowało m.in. H. Kałoski, P. Nowicki, i A. Łapkiewicz), systematycznie wywozili makulaturę i korki do punktu skupu. W ciągu roku szkolnego 2015/16 uzbieraliśmy: 5100 kg makulatury i 315 kg korków. Za surowce wtórne uzbieraliśmy 1320 zł. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczyliśmy na szczytne cele. Część pieniędzy zostało przeznaczonych na zakup 21 sztuk legginsów żółtych i zielonych na występy dzieci, część na zakup skarbonek na nagrody dla dzieci, a 1000zł przeznaczyliśmy dla małego Teosia. Pieniądze uroczyście zostaną wręczone 17.06.2016 podczas XI Pikniku Rodzinnego.

63 dzieci, które systematycznie przynosiły surowce wtórne, 8 czerwca zostało wyróżnionych. Dostały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Dzieci udowodniły, że potrafią wyjaśnić na czym polega segregacja, recykling, a także w jaki sposób należy zachowywać się w życiu codziennym, aby pomagać środowisku. Nabyły umiejętności segregowania i przygotowywania do składowania odpadów (wiedzą już jak zgnieść puszkę, odkręcić zakrętkę z plastikowej butelki, związać makulaturę, osobno składować zużyte baterie).

Dziękujemy wszystkim, dzieciom i rodzicom za aktywne włączenie się do naszej XV edycji akcji ,,Zapuszkowany grosz” – zbiórki surowców wtórnych oraz za ich wywożenie do skupu.

Info z tukontakt@wiazowna.pl: Agnieszka Kraśniewska – nauczycielka z przedszkola ,,Pod Stumilowym Lasem” w Pęclinie