Kategorie

W sobotę (22 września) Ośrodek Zdrowia w Wiązownie zorganizował piknik „Pociąg do zdrowia”. Partnerami wydarzenia byli: Klub Karmiących Mam, Gminne Centrum Wolontariatu, Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna, Stacja Muzeum oraz Ośrodek Kultury.

Nasze działania realizowane pod nazwą „Pociąg do zdrowia” miały na celu promocję zdrowego trybu życia. Uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych badaniach w kierunku osteoporozy, poziomu cukru, cholesterolu, sprawności słuchu i ciśnienia. Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie wraz z muzeum kolejnictwa „Stacja Muzeum” prowadził warsztaty dla dzieci. Najmłodsi mogli skonstruować własny most kolejowy oraz ułożyć wielkogabarytowe puzzle. Na starszych czekała wystawa obrazująca najważniejsze elementy kolejnictwa. Została ona podzielona na plansze tematyczne: dworce, tabor, służba, sygnały, konstrukcje, tory.

Animatorzy ze Stacja Muzeum przygotowali liczne modele pociągów do samodzielnego wykonania. Niezwykłą atrakcję stanowiła kolorowa ciuchcia, wykonana przez pracowników GOK-u. Unoszący się dym intrygował do zatrzymania się i posłuchania ciekawych opowieści o historii kolei i kolejnictwa. Dzieci tworzyły własne wagony pociągów, które jak same twierdziły, zabierały wszystkich do bajkolandii.

Biblioteka Publiczna w Wiązownie zaprezentowała księgozbiór dziecięcy nawiązujący tematycznie do kolejnictwa. Z radością wysłuchaliśmy wiersza „Lokomotywa”, który z przejęciem i zaangażowaniem czytał uczestnik spotkania swoim wnukom i wszystkim zainteresowanym.

Biblioteka zorganizowała „pogotowie czytelnicze”, na którym promowane były najnowsze doniesienia związane ze zdrowiem. Tradycyjnie udział wzięli wolontariusze z Gminnego Centrum Wolontariatu z Radiówka, którzy prowadzili warsztaty dla dzieci. Sobotnie wydarzenie było okazją do świetniej zabawy połączonej z edukacją oraz do zmonitorowania stanu swojego zdrowia.

info z tukontakt@wiazowna.pl
Paulina Sokół