Kategorie

W środę (19 września) w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. W tym roku uroczystość odbyła się pod hasłem: „Piracki Turniej Sportowy”. Panie wraz z dziećmi ubranymi w kolorach czarno-czerwonych i w czapkach pirackich zgromadziły się na placu przedszkolnym w wyznaczonych miejscach. Dyrektor Ewa Kołodziejczyk przywitała wszystkich przedszkolaków pirackim powitaniem „Ahoj”. Złożyła życzenia z okazji Dnia Przedszkolaka i zaprosiła do udziału w zabawie. Piracki turniej sportowy został poprowadzony przez Piratkę Milenę i Piratkę Paulinę. Atrakcje zaczęły się od pewnej historii. Piratki znalazły skarb oraz butelkę z listem i mapą. W butelce była wskazówka do odnalezienia drugiego skarbu. Żeby został znaleziony, każdy mały pirat musiał nabyć cztery cechy pirackie. Mapę mogła jednak zdobyć tylko jedna załoga.

Następnie odbyła się piracka rozgrzewka, w korowodzie śpiewaliśmy piosenkę ,,Hej, hej, heja ho jest nas tu piratów 100,…. W pierwszej konkurencji nabywaliśmy cechę: szybkość. Mali piraci musieli jak najszybciej zbudować z klocków wieże. Później sprawdzaliśmy równowagę piratów. Dzieci przechodziły po ławce z wiosłem i zawracały do mety. Było dużo emocji przy obu konkurencjach, każdy kibicował swoim kolegom z grupy. Po zmaganiach nadszedł czas na krótki odpoczynek. Śpiewaliśmy piosenkę ,,Hej, ho, żagle staw!. W trzeciej konkurencji nabywaliśmy cechę taką jak: celność. Piraci rzucali woreczkami do wyznaczonego miejsca. Na koniec skupiliśmy się na precyzji. Zamieniliśmy się w pirackich kucharzy. Ich zadaniem było przeniesienie piłeczki na łyżce między pachołkami.

Po zakończeniu turnieju nastąpiło podliczenie punktów. Kapitanowie wraz z załogami liczyli zdobyte monety. Najwięcej zdobyła ich załoga ,,Maleństwa i to właśnie oni otrzymali mapę do ukrytego skarbu. Nasi wspaniali starszacy ,,Tygryski wsparli maluchów w poszukiwaniu skarbu. Razem szybko znaleźli do niego drogę. Reszta piratów za wspaniałą zabawę otrzymała czekoladową monetę. To nie był jednak koniec niespodzianek. Na każdego przedszkolaka w sali czekały drobne prezenty. Był to dzień pełen wrażeń oraz dobrej zabawy.

info z tukontakt@wiazowna.pl
Ewa Budny, Milena Bogucka
Przedszkole w Pęclinie