Kategorie

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek, 14 maja br. w Wiązownie odbył się I Piknik Czytelniczy zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Wiązowna, przy współudziale wolontariuszy z Centrum Wolontariatu, działającego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Radiówku. Imprezę poprowadziła Laura Łącz, aktorka i autorka książek dla dzieci. Były quizy i konkursy, a nagrodami oczywiście książki autorki.

Na przybyłych gości czekały także inne atrakcje: eksperymenty naukowe (Funiversity), kącik podróżniczy, piasek kinetyczny, robienie kolorowych zakładek do książek. Była możliwość wypożyczenia książek i założenia karty bibliotecznej. Na głodnych i spragnionych czekał kącik z kawą, herbatą i słodkościami.

Piknik czytelniczy stał się również okazją do zaprezentowania zwycięskich i wyróżnionych prac w Gminnym Konkursie Plastycznym „Historia OSP Wiązowna malowana obrazem”. Dyplomy i nagrody dla Laureatów wręczył osobiście Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny.

Podczas całego pikniku z wielkim zaangażowaniem działali wolontariusze z Centrum Wolontariatu Radiówek, przebrani za postacie bajkowe. Można było spotkać m.in. księcia, czarodzieja, Kopciuszka, Śpiącą Królewnę czy Czerwonego Kapturka, którzy pomagali wspólnie z dziećmi bawili się i robili zakładki do książek. Wolontariusze wzięli także udział w głośnym czytaniu, prezentując najmłodszym bajkę „Tymoteusz Rimcimci”.

Na koniec wszyscy udali się na ognisko z muzyką na żywo. Zagrał i zaśpiewał Piotr Michalczyk. Dzięki darczyńcom nie zabrakło kiełbasek i pieczywa. Zabawa trwała do wieczora.

Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna składa serdeczne podziękowania:
Wolontariuszom z Centrum Wolontariatu Radiówek za zaangażowanie i pomoc w organizacji pikniku, sołectwu Wiązowna Kościelna za wsparcie rzeczowe, firmom: P.P.H. „Kotwica” A. Godlewski sp. z o.o., Piekarnia Oskroba S.A. za wsparcie rzeczowe.

info/foto. z tukontakt@wiazowna.pl: Joanna Filimonow