Kategorie

We wtorek 25 października odbędzie się sesja Rady Gminy. Radni zajmą się kilkoma istotnymi uchwałami. 

Najważniejsze z nich będą dotyczyły zmian w budżecie. Ponieważ wiele inwestycji rozpoczętych w tym roku jest już finalizowanych i rozliczanych, w budżecie pojawiły się oszczędności. Na niektóre prace wydaliśmy mniej niż zakładaliśmy na początku roku. Z zaoszczędzonych pieniędzy, jeśli zgodzą się na to radni, zostaną wykonane nowe inwestycje, m.in: nawierzchnia ulic Sosnowej i Świderskiej w Emowie oraz Górnej w Zakręcie za kwotę 270 tys. złotych, w technologii płyt betonowych. Planowane jest również zakupienie równiarki i walca drogowego dla ZWiK za kwotę 250 tys. złotych. Pozwoli to szybciej i taniej remontować drogi gminne. Dziś musimy w tym celu ogłaszać przetargi i wynajmować firmy zewnętrzne. Dodatkowo wybudowany zostanie odcinek chodnika od szkoły w Malcanowie w stronę Dziechcińca (do ul. Granicznej).

Radni będą też głosowali uchwałę dotyczącą porozumienia gmin Wiązowna i Halinów w sprawie obwodu dla uczniów szkoły podstawowej. Dzięki temu porozumieniu uczniowie z Duchnowa będą formalnie mieli swój obwód szkolny w Brzezinach.

Inną ważną uchwałą będzie ta dotycząca podatków od nieruchomości na 2017 rok. Taką uchwałę radni przyjmują co roku. Na 2017 rok nie są planowane żadne podwyżki podatków lokalnych. Radni zajmą się również uchwałą dotyczącą przystąpienia do sporządzenia planu miejscowego „Duchnów Wspólna”. Ten plan pozwoli na rozwój budownictwa mieszkalnego w centralnej części miejscowości, na północ od ul. Wspólnej.

Porządek obrad i projekty uchwał do pobrania pod tekstem.

Sesja odbędzie się 25 października w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiązowna o godz 16.15. Jak zwykle przypominamy, że sesja otwarta jest dla wszystkich mieszkańców. Zapraszamy!