Kategorie

Pasowanie w nowej szkole

Dnia 14 października 2015 roku w Szkole Podstawowej w Malcanowie odbyło się pasowanie pierwszo i drugoklasistów. Dla uczniów z klasy I a, I b, II a i II b był to dzień wyjątkowy.

W uroczystościach udział wzięli zaproszeni goście, wśród nich pani Maria Dorota Kanabus-Prokop – Kierownik Oświaty Gminnej, Ksiądz Prałat Tadeusz Łakomiec- Proboszcz Parafii w Wiązownie, pani Anna Cichecka – Dyrektor Gminnego Przedszkola im. „Misia Uszatka” w Wiązownie, pani Ewa Soćko – nauczyciel z Gminnego Przedszkola w Wiązownie, pani Karolina Lech – nauczyciel z Gminnego Przedszkola „Pod Stumilowym Lasem”  w Pęclinie oraz licznie przybyli rodzice i dziadkowie pierwszo i drugoklasistów. Do tej ważnej uroczystości uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pań: Katarzyny Cichosz, Lidii Skorupki, Renata Koziarskiej i Moniki Zgutki.

Zanim nastąpiła uroczysta przysięga, odbyły się popisy umiejętności recytatorskich i wokalnych uczniów klas pierwszych i drugich. Występy dzieci każdorazowo nagradzane były gromkimi brawami.

Po części artystycznej i uroczystym ślubowaniu na flagę narodową, pani dyrektor Hanna Sekulska pasowała wszystkie dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Malcanowie.

Uroczystości zakończyły się rozdaniem pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych oraz wspaniałym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

info. z tukontakt@wiazowna.pl – Renata Koziarska