Kategorie

W Gminnym Przedszkolu im. Misia Uszatka w Wiązownie odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka”. Była to pierwsza tak ważna uroczystość przedszkolna z udziałem grupy Jagódek. Galowe stroje, kolorowe birety i odświętny wystój sali podkreślały rangę wydarzenia.

O godz. 15.30 po krótkim powitaniu rodziców przez Panią Dyrektor dzieci zaprezentowały program artystyczny: śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły, pochwaliły się również znajomością języka angielskiego. Udowodniły tym jak wiele już potrafią i że dobrze się czują w przedszkolu. Dumni rodzice z zapartym tchem obserwowali występy swych pociech nagradzając je głośnymi brawami. W oczach niejednej mamy kręciła się łza wzruszenia. Następnie dzieci złożyły przyrzeczenie, że od tej chwili będą się zgodnie bawić, pomagać kolegom, zjadać wszystkie posiłki, słuchać pań i być zawsze dzielnymi i uśmiechniętymi przedszkolakami. Wobec takiego zapewnienia Pani Dyrektor pozostało już tylko jedno, poprzez symboliczne dotknięcie ramienia każdego dziecka magicznym ołówkiem pasowała je na przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało maskotkę oraz kolorowy wiatraczek.

Do grona przedszkolaków dołączyła nowa grupa czterolatków, która bardzo dobrze zaadoptowała się w przedszkolu, czego dowodem był zdany przez nich egzamin przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Przedszkolaki zaprezentowały się z dumą śpiewając piosenki i deklamując wierszyki. Dowiodły tym samym jak dobrze czują się w swojej grupie oraz w przedszkolu.

Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni na słodki poczęstunek gdzie w miłej i radosnej atmosferze spędzili popołudnie dzieląc się z wychowawczyniami swoimi spostrzeżeniami na temat przedszkola.

Ania Siwik
Agnieszka Gawryś